Budownictwo

Różnice między żurawiami a dźwigami

Żurawie a dźwigiKażda inwestycja budowlana wymaga niezwykle skrupulatnego zaplanowania oraz zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań, dzięki którym będzie mogła zostać dobrze zrealizowana. Tak naprawdę, nie można sobie chyba dzisiaj wyobrazić jakiejkolwiek budowy bez użycia urządzeń dźwigowych. Są one nam niezbędne do tego, aby w szybki i łatwy sposób doprowadzić do końca, niejednokrotnie bardzo skomplikowane zadania.

Więcej…

 

Ogrzewanie elektryczne mieszkania. Czy to się opłaca?

Ogrzewanie elektryczne mieszkaniaOgrzewanie elektryczne cieszy się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem. Swoją popularność na polskim rynku zawdzięcza przede wszystkim możliwości wykorzystania zmiennych warunkach cieplnych, które nawet podczas tego samego okresu w ciągu roku mogą posiadać skrajnie różniące się od siebie temperatury.

Więcej…

   

Żywica epoksydowa. Podłoga z żywicy

Podłoga żywicznaCo to jest żywica epoksydowa? Nierozpuszczalne tworzywo z zakresu chemii polimerów. Jest odporne na ekspozycję większości związków chemicznych. Nawet tych bardzo czynnych i reagujących z innymi i mające wysoki poziom powinowactwa elektronowego. Żywice tworzące długie łańcuchy polimerów musiały znaleźć zastosowanie w przemyśle. Są niezwykle trwałe i zarazem estetyczne. Znalazły zastosowanie w prawie wszystkich dziedzinach gospodarki. W budownictwie stosuje się je nie tylko do zabezpieczania podłóg.

Więcej…

 

Tanio i szybko: dom wybudowany technologią 3D

Technologia 3D w budownictwieNiezwykły, tani, nowoczesny, zadziwiający - ilość przymiotników, którymi portale i gazety określiły dom wydrukowany w Rosji technologią 3D w 24 godziny, nie ma końca. Jednak to nie pierwsza tego typu inwestycja. Wcześniejsze próby drukowania budynków wielkopowierzchniowych zostały wykonane kilka lat wcześniej, w Chinach. Obecnie mieści się tam nawet mini osiedle wybudowane za pomocą technologii 3D.

Więcej…