Budownictwo

Różnice między żurawiami a dźwigami

Żurawie a dźwigiKażda inwestycja budowlana wymaga niezwykle skrupulatnego zaplanowania oraz zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań, dzięki którym będzie mogła zostać dobrze zrealizowana. Tak naprawdę, nie można sobie chyba dzisiaj wyobrazić jakiejkolwiek budowy bez użycia urządzeń dźwigowych. Są one nam niezbędne do tego, aby w szybki i łatwy sposób doprowadzić do końca, niejednokrotnie bardzo skomplikowane zadania.

Więcej…

 

Czym różnią się od siebie kosztorysy ofertowe, inwestorskie, powykonawcze i zmienne?

KosztorysKosztorys jest popularnym narzędzie określania wydatków związanych z przyszłymi inwestycjami.

Więcej…

   

Tanio i szybko: dom wybudowany technologią 3D

Technologia 3D w budownictwieNiezwykły, tani, nowoczesny, zadziwiający - ilość przymiotników, którymi portale i gazety określiły dom wydrukowany w Rosji technologią 3D w 24 godziny, nie ma końca. Jednak to nie pierwsza tego typu inwestycja. Wcześniejsze próby drukowania budynków wielkopowierzchniowych zostały wykonane kilka lat wcześniej, w Chinach. Obecnie mieści się tam nawet mini osiedle wybudowane za pomocą technologii 3D.

Więcej…

 

Czy warto montować bramę garażową?

Czy warto montować bramę garażową?Czy warto montować automatyczną bramę garażową?

Przed takim dylematem stają często właściciele domów. Z jednej strony można by pomyśleć, że przecież przez lata korzystaliśmy z ze zwykłych rozwieranych bram garażowych i nikomu to nie przeszkadzało, ani specjalnie nie utrudniało życia.

Więcej…