Czym jest lakierowanie typu SPOT dlaczego warto z niego skorzystać?

Lakierowanie typu SPOTKażdy właściciel samochodu chce, aby jego auto jak najdłużej wyglądało jak nowe, niczym zaraz po wyjeździe z salonu samochodowego. Rysy, obtarcia czy wgniecenia karoserii, najczęściej w okolicach zderzaków, drzwi i błotników są codziennością, która dotyka praktycznie każdy samochód. Wyglądają nieestetycznie, mogą też prowadzić do pojawiania się rdzy.

Nadal istnieje przekonanie, że w przypadku takiego niewielkiego uszkodzenia wizyta u blacharza czy lakiernika samochodowego może poważnie nadszarpnąć nasz budżet i stać się dla nas obciążającym wydatkiem, którego wolelibyśmy uniknąć. Jednakże istnieje alternatywa, właśnie w postaci lakierowania typu SPOT. Warto zatem dowiedzieć się dlaczego warto z niego skorzystać.

Lakierowanie typu SPOT

Dla większości przetarcia samochodu, wgniecenia i rysy nie są niczym nowym. Mogą powstać gdziekolwiek, często nie z naszej winy. Naprawa tych uszczerbków oprócz uszczuplenia naszego portfela przeważnie wiązała się także, w zależności od rodzaju powstałej szkody z długotrwałym pobytem samochodu w warsztacie, pozbawiając nas najwygodniejszego środka transportu. Wszystko dlatego, że usunięcie wspomnianych wcześniej ubytków na karoserii zewnętrznej wiązało się z wymontowaniem danego elementu oraz malowaniem go w całości. Dodatkowy problem pojawiał się w przypadku na przykład pęknięcia, gdzie uszkodzony element najpierw trafiał do specjalisty, który miał za zadanie te pęknięcie usunąć, dopiero później swoje czynności wykonywał lakiernik, w końcowym etapie natomiast całość trafiała do blacharza, który montował go w samochodzie. Jak widać był to proces długotrwały i wieloetapowy. Był, ponieważ nowym rozwiązaniem okazało się lakierowanie typu SPOT, które znacząco różni się od klasycznego lakierowania. Ta technologia pozwala lakierować tylko uszkodzoną część określonego elementu, bez demontażu całości. Bardzo ważne i kluczowe jest tutaj umiejętne i precyzyjne cieniowanie powierzchni granicznych w ramach jednego elementu, tak aby różnica między nowym, lakierowanym elementem a pozostałą jego częścią, nie pokrytą tym lakierem, pozostała niewidoczna, a co najważniejsze, aby efekt był trwały.

Do jakich uszczerbków i w jakich przypadkach lakierowanie typu SPOT może mieć zastosowanie?

Przede wszystkim, technologia ta sprawdzi się przy rysach na zderzaku, uszkodzeniach na listwach i klamkach, otarciach na błotniku i drzwiach, otarciach obudowy lusterka zewnętrznego, a także przy rysach na powierzchniach lakierowanych z połyskiem. Zalecana jest także dla uszkodzeń do 3,5 cm i maksymalnie przy jednym uszkodzeniu na element.

Zalety nowej technologii

Przy każdej naprawie najistotniejsze pozostają zawsze kwestie pieniężne. W lakierowaniu typu SPOT bez wątpienia największą zaletą jest cena, która można być nawet aż o 60% tańsza od typowej naprawy lakierniczej. Korzystna cena idzie w parze z czasem naprawy, który również jest znacznie krótszy, dzięki zastosowaniu zupełnie odmiennej technologii. Oczywiście za kolejny pozytyw należy też uznać innowacyjną metodę, która za niewielkie pieniądze i zaoszczędzony czas, w łatwy sposób nadaje samochodowi nowy wygląd, niwelując różnicę pomiędzy uszkodzonym elementem a pozostałością. Zatem drobne uszkodzenia i szkody parkingowe nie powinny stanowić już więcej problemu.

Autor: www.fastserv.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze