Folia stretch - niezastąpiona w wielu okolicznościach

Folia stretchFolia stretch na stałe weszła do użytku w naszym codziennym życiu. Wykorzystywana jest przez wiele małych firm i dużych przedsiębiorstw.  Doskonale sprawdza się w wielu branżach. Często też stosowana jest przez użytkowników prywatnych. Jej właściwości sprawiają, że dziś trudno byłoby się bez niej obejść. Elastyczna, rozciągliwa, ściśle przylega do owijanych przedmiotów i dostosowuje się do ich kształtu. Jakie korzyści płyną z jej stosowania i do czego można ją wykorzystywać? O tym postaram się odpowiedzieć w artykule.

Folia stretch dostępna jest w sprzedaży w różnych rozmiarach i kolorach. Najczęściej spotkać można folię czarną i przezroczystą, ale znajdziecie także inne wersje kolorystyczne.

W jakiej postaci można ją kupić?

Polietylenowa folia stretch (niekiedy nazywana po prostu polietylenową) sprzedawana jest w rolkach, nawinięta na tekturową tuleję.

Nieco historii

Po raz pierwszy zsyntetyzowano folię stretch w roku 1898. Udało się to niemieckiemu chemikowi, Hansowi von Pechman. Jego następcy dokonywali pewnych modyfikacji, aż ostatecznie udało się opracować metodę produkcji folii stretch z polipropylenu.

Polipropylen jest termoplastycznym, przezroczystym materiałem. Folie, które z niego powstają, odznaczają się elastycznością oraz przepuszczalnością. Niektórzy za wadę poczytują to, że są podatne na działanie wysokich temperatur. Większość powstających z polietylenu folii stretch jest przejrzysta, rozciągliwa, elastyczna i odporna na przedziurawienie.

Jak powstaje taka folia?

Produkowana może być w technologii rozdmuchowej. Powstaje wtedy produkt charakteryzujący się wysoką odpornością na przedziurawienia oraz dobrymi właściwościami klejącymi. Innym sposobem produkcji folii z polietylenu jest technologia określana jako wylewana. Wyróżnia ją większa w stosunku do poprzedniej wydajność.

Jakie właściwości cechują folię

Właściwości folii stretch sprawiły, że stała się materiałem pożądanym w wielu branżach. Śmiało można powiedzieć, że jej zastosowanie w magazynowaniu i transportowaniu nie tylko ułatwiło wiele czynności, ale wręcz zrewolucjonizowało je. Transport, zarówno ten drobny, detaliczny, jak i przemysłowy stał się znacznie prostszy i efektywny. Folia stretch ułatwiła też wykonywanie wielu innych czynności. Jej najważniejsze cechy to elastyczność, rozciągliwość oraz możliwość dostosowania się do kształtu każdego przedmiotu. Folia stretch zastosowana do owijania przedmiotów ściśle do nich przylega i chroni schowaną wewnątrz zawartość.

Właściwości folii sprawiły, że dziś wykorzystywana jest nie tylko w transporcie i magazynowaniu towarów, ale znalazła także wiele alternatywnych zastosowań.

Folia stretch i magazynowanie oraz transport

Najczęstszym sposobem wykorzystania folii stretch jest zabezpieczanie towaru w czasie transportu i magazynowania. Dzięki ścisłemu przyleganiu do owijanych przedmiotów folia stabilizuje je i zapobiega ich przemieszczaniu się w czasie transportu. Dzięki temu podnosi się bezpieczeństwo zarówno przesyłek, jak i transportujących je osób. Owinięcie paczek folią ogranicza ryzyko uszkodzeń mechanicznych towarów. Zabezpieczenie towaru folią stretch przed przemieszczaniem w czasie transportu ma kluczowe znaczenia dla równomiernego rozłożenia obciążenia. To z kolei jest niezwykle istotne z uwagi na bezpieczeństwo osób transportujących towar.

Folia stretch umożliwia owinięcie i zabezpieczenie całych palet wypełnionych mniejszymi produktami. Znacznie usprawnia i ułatwia to transport. Jej dodatkowym atutem jest też to, że doskonale chroni przesyłki przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią, kurzem i brudem.

Jeśli dostawcy zależy na ukryciu zawartości przesyłki, powinien zastosować folię czarną. Jeśli natomiast chciałby, by zawartość mogła być szybko i łatwo zidentyfikowana - przezroczystą.

Remont i przechowywanie

Folia stretch doskonale sprawdza się też w gospodarstwach domowych. Wiele osób stosuje ją do owijania przedmiotów przechowywanych na strychu, w piwnicy lub innych przeznaczonych do tego celu miejscach. W ten sposób zabezpieczone zostają przed ewentualnym zabrudzeniem, kurzem i wilgocią.

Częstą praktyką jest też zabezpieczanie folią mebli. Pozostawione w okresowo nieużywanym mieszkaniu będą narażone na osiadanie kurzu. Zabezpieczone folią skutecznie ochronisz przed zabrudzeniem.

Folia stretch świetnie nadaje się do zabezpieczania elementów wyposażenia mieszkania w czasie remontu. Dzięki szczelnemu owinięciu mebli i innych przedmiotów ochronisz je przed zabrudzeniem w czasie prac remontowo-budowlanych. Dzięki temu prace takie jak malowanie i gipsowanie przebiegną dużo sprawniej, a sprzątanie po nich będzie znacznie prostsze.

Folia stretch, zarówno dla przedsiębiorstw, jak i użytkowników indywidualnych jest niezastąpiona w wielu sytuacjach. Gdyby nagle okazało się, że nie możemy z niej korzystać, ucierpiałoby na tym wiele firm.

Autor: www.opakowania24.eu.

Komentarze

Pakowacz
Artykuł profesjonalny i rzeczowy. Polecam jako osoba z branży.
http://www.profol.pl