Głośniki bezprzewodowe - zabierz muzykę ze sobą!

Bezprzewodowy głośnikGłośniki bezprzewodowe pozwolą Ci cieszyć się muzyką w każdym miejscu - te urządzenia sprawdzają się podczas wakacyjnych wyjazdów czy weekendowych grilli. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, aby wybrać sprzęt najlepszej jakości?

Bezprzewodowa łączność

Głośniki bezprzewodowe to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i mobilność. Tego typu urządzenia zasilane są pojemnymi akumulatorami, które umożliwiają słuchanie muzyki przez kilka, a nawet kilkanaście godzin. Przesyłanie dźwięku do głośników odbywa się za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia Bluetooth. Głośniki można sparować z dowolnym urządzeniem, które również obsługuje tę technologię - ze smartfonem, tabletem czy laptopem. Po połączeniu urządzeń muzyka, odtwarzana np. na smartfonie za pomocą domyślnego odtwarzacza multimedialnego, serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Deezer lub Tidal, czy aplikacji YouTube, będzie transmitowana bezpośrednio do głośnika. Na rynku dostępne są również modele wyposażone w wejście USB. Takie rozwiązanie umożliwia odtwarzanie plików muzycznych zapisanych w pamięci pendrive’a.

Jak wybrać odpowiedni głośnik?

Kupując głośnik bezprzewodowy, warto sprawdzić, jakie standardy Bluetooth są obsługiwane przez dany model. Standard A2DP pozwala na przesyłanie dźwięku stereofonicznego, z kolei standard AVRCP umożliwia wygodne sterowanie urządzeniem odtwarzającym muzykę za pomocą panelu, który umieszczony jest na obudowie głośnika. Ważnym parametrem, na który również warto zwrócić uwagę, jest oferowane przez urządzenie pasmo przenoszenia dźwięku. Sprzęt najlepszej jakości jest w stanie przenieść częstotliwości z całego zakresu pasma akustycznego, czyli od 20 do 20 000 Hz. Bardzo istotna jest także informacja o mocy głośnika. Od tego parametru uzależniona jest głośność wydobywających się z niego dźwięków. Zbyt ciche głośniki nie sprawdzą się podczas plenerowych imprez, dlatego warto zaopatrzyć się w sprzęt o mocy 6-10 watów.

Słuchaj muzyki, gdzie tylko chcesz

Głośniki bezprzewodowe stworzone zostały w myślą o wykorzystaniu w otwartym terenie. Dzięki małej wadze i kompaktowych wymiarach takie urządzenia bez problemu zmieszczą się w podróżnej torbie czy plecaku. Głośniki Bluetooth sprawdzą się podczas wszelkiego rodzaju imprez plenerowych: w czasie ognisk i grilli, weekendowych wypadów za miasto czy wakacyjnych wycieczek. Urządzenia wyposażone w odpowiednią obudowę zabrać można ze sobą na basen, nad jezioro czy nad morze. Taką możliwość oferują wodoszczelne głośniki bezprzewodowe Sony (https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=glosniki_przenosne_bluetooth). Urządzenia tej marki zasilane są za pomocą pojemnych akumulatorów, które pozwalają słuchać muzyki nawet przez 16 godzin. Dzięki funkcji EXTRA BASS głośniki bezprzewodowe Sony emitują dźwięk bogaty w niskie tony, a zastosowana w nich technologia NFC pozwala błyskawicznie nawiązać połączenie Bluetooth z innymi urządzeniem.

Komentarze