Gres szkliwiony, deski drewnopodobne, płytki ceramiczne czyli jakie wybrać płytki do domu?

Gres szkliwiony, deski drewnopodobne, płytki ceramiczneGres szkliwiony, deski drewnopodobne, płytki ceramiczne, czyli jak wybrać płytki do domu?

Po pierwsze należy się zastanowić się nad jakością jaką chcemy mieć w domu, ustalmy jak często chcemy przeprowadzać remont łazienki, kuchni,  wymieniać podłogę w salonie czy na korytarzu. Zdecydowanie najlepsze parametry mają od lat płytki znanych włoskich producentów.

Płytki drewnopodobne

Obecnie bardzo modne są łazienki wyłożone włoskimi płytkami drewnopodobnymi, które imitują słoje widoczne na deskach, umiejętnie dobrana armatura w połączeniu z tymi płytkami może uzupełnić aranżację łazienki. Wyłożenie ścian płytkami drewnopodobnymi sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne, ciepłe bardzo oryginalne. Płytki drewnopodobne w kuchni również znajdą zastosowanie na ścianie ponad blatem odpowiednio oświetlone dają zadziwiający efekt i stanowią ozdobę całej kuchni. Kolejna propozycja dotyczy aneksów kuchennych otwartych na salon. Jeśli w części wypoczynkowej podłoga jest drewniana, bądź laminowana ( panele ) to w części kuchennej świetnie sprawdzą się podłogowe płytki drewnopodobne, które odpowiednio dopasowane do desek czy paneli nie będą się odróżniać. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie na małych przestrzeniach, gdzie podział podłogi podkreśliłby mały metraż.

Gres szkliwiony

Podłoga w salonie czy na korytarzu nie musi być drewniana, od pewnego czas bardzo modne są wyłożone włoskim gresem, który zachwyca starannością wykonania, estetyką, dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, działanie wysokich i niskich temperatur i łatwość w utrzymaniu. Jasna podłoga z włoskiego połyskującego gresu idealnie pasuje do wnętrz w stylu alamozaur, skandynawskim, art-deo, loftowym. Jak widać włoski gres jest uniwersalny i pasuje dosłownie do każdego pomieszczenia. Oprócz parametrów technicznych i wytrzymałości na najróżniejsze czynniki ma jeszcze jedną zaletę, jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Aby posprzątać taką podłogę wystarczy zwykły mop i kilka minut pracy. Czy nie o takiej podłodze marzy każda pani domu?

Płytki ceramiczne

Włoskie płytki ceramiczne są dostępne w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach. Najlepiej  sprawdzą się w łazience i kuchni. Płytki ceramiczne ścienne doskonale prezentują się jako wykończenie ściany ponad blatem kuchennym, oraz na całej ścianie w łazience.

Włoskie płytki ceramiczne są dostępne w tak wielu modelach, że trudno się zdecydować na jeden, jednak bez względu zakupiony kolor ich jakość i sposób wykonania spełniają najwyższe standardy światowe i oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

www.miradalfa.pl

Komentarze