Innowacje, które zdobywają rynek bankowości

Innowacje w bankowościMiara postępu w bankowości równa się coraz powszechniejszemu dostępowi do pieniędzy.

Innowacyjne rozwiązania jak karta z wyświetlaczem, czy pożyczka z bankomatu świadczą o tym w którą stronę idą najnowsze produkty.

Wybierzesz pieniądze na kilka sposobów

Gotówkę dostaniemy dzisiaj na kilka sposobów. Przy czym ta tradycyjna - wizyta w oddziale banku - prezentuje się na tle kolejnych co najmniej anachronicznie. Mało tego, nie musimy posiadać pieniędzy własnych, żeby móc je wybrać! To zasługa innowacji z 2013 roku, dzięki której bez trudu wyciągniemy pieniądze z bankomatu na zasadzie… pożyczki. Bankomat działa tutaj na zasadzie wniosku-formularza, który należy kilkoma przyciskami wypełnić. Kilka minut i pożądana kwota pojawi się na koncie. Oddział, bankowość internetowa, aplikacje mobilne i bankomat - tymi środkami zdobędziemy się na potrzebną pożyczkę. Pozostaje wierzyć, że klienci zachowają zdrowy rozsądek przy korzystaniu z nowych sposobów pożyczania pieniędzy.

Bank w cyfrowej karcie

Pozostając w tematyce bankomatów jedną z "bomb" ubiegłego roku stała się karta z wyświetlaczem, projektu Getin Banku. Wyświetla ona stan konta w interesującym nas momencie, zwłaszcza tym niepewnym, kiedy nasze finanse kurczą się ku zeru. Jej bezpieczeństwo zapewnia specjalny kod PIN, inny od kodu, który stosujemy przy kartach bankomatowych. Projekt nie ma podobnej konkurencji na rynku, spotyka się przy tym z różnymi komentarzami.

Niepotrzebne plastiki

Wydatkujący klienci nie mają prawa narzekać na brak sposobów płacenia. Jeśli dysponują tabletem i odpowiednim oprogramowaniem ich płacenie ograniczy się do zbliżenia telefonu do zaprogramowanego urządzenia. Plastik z paskiem zyskał poważnego, mobilnego rywala płatniczego odkąd w życie weszło pierwsze takie rozwiązanie - system mobilnych płatności IKO. Początkowo problem tkwił w rozliczeniach - banki obstawiające płatności kartą nie były przychylnie ustosunkowane do mobilnej płatności. Stworzony w oparciu o porozumienie kluczowych banków na rynku Polski System Płatności reguluje jednak płatności w formie bezgotówkowej, niezależnie od dostawców kart.

Komentarze