Inteligentny dom - Czyli gotowe systemy w Twoim domu

Inteligentny domZastanawiasz się nad montażem inteligentnych rozwiązań w swoim domu? Sprawdź jakie mamy dla ciebie propozycje.

Inteligentny dom chyba każdy zastanawiał się nad takim pomysłem w swoim domu, jednak zawsze pojawia się pytanie - czy warto korzystać z gotowych systemów rozwiązań inteligentnych. Co kryje się za słowem inteligentne instalacje i czy można je założyć samodzielne. Tego i innych rzeczy dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest inteligentny dom?

O czym myślisz słysząc "Inteligentny dom"? Pewnie kojarzysz to z nową technologią i BARDZO DOBRZE jest to poprawne określenie. Inteligentny dom to wcale nie futurystyczne wyobrażenie rodem z filmów science fiction a po prostu zwykły rodzinny dom wyposażony w elementy elektroniczne ułatwiające nam codzienne życie i zwiększające wygodę użytkowania.

Czemu warto wybrać rozwiązania inteligentnego domu?

Inteligentny dom ma wiele zalet, które zdecydowanie nam pomogą.

  • Systemy Smart Home, które mają za zadanie ochronę Twojego domu, automatycznie włączą żarówki LED podczas gdy ktoś zbliży się do naszego domu
  • Gniazda Smart Plug wyłączą za nas wszystkie urządzenia elektroniczne poza naszą obecnością. Są to między innymi żelazka czy telewizor.
  • Bez problemu włączysz obiad do odgrzania za pomocą swojego smartphone'a
  • Zamontowane kamery IP dają Ci obraz wszystkich Twoich pomieszczeń gdy nie ma Cię w domu. Dzięki temu rozwiązaniu możesz kontrolować co dzieje się w Twoim domu 24/7.
  • Wyposażenie w inteligentne czujniki pozwoli nam ochronić nasze mienie przed pożarem, zalaniem czy ewentualnym włamaniem.

Inteligencja "co" dokładnie obejmuje

Inteligentne instalacje w szczególności obejmują

  • Systemy alarmowe - Pełna kontrola nad bezpieczeństwem Twojego domu, zainstalowane czujniki kamery IP na bieżąco monitorują dom. W razie niebezpieczeństwa alarm zawiadomi Ciebie SMS-em jak również pobliską policję
  • Systemy grzewcze - Podstawą inteligentnych instalacji są systemy grzewcze, które oferują dostęp do nowych technologicznych systemów automatyki. Kontrola nad temperaturą w danym pomieszczeniu, odcięcie prądu czy otworzenie bramy nie będzie już problemem.
  • Oświetlenie - Sterując mobilną aplikacją, możemy sterować całym domem, tak jak sobie zażyczymy. Oświetlenie włącza się automatycznie po wykryciu ruchu, jednak możemy również ustawić odpowiednią blokadę
  • Nagłośnienie - Prawie każdy z nas posiada sprzęt elektroniczny do nagłośnienia w domu. Urządzenia takie jak wieża stereo, radio są mocno spopularyzowane w naszym człowieczeństwie. Rozwiązania inteligentnego domu pozwalają na bezprzewodową łączność HI-FI oraz bluetooth z dowolnym telefonem lub komputerem i tabletem.

Podsumowanie

Jeśli nadal nie masz pewności co do rozwiązań inteligentnego domu.. trudno nie namówię Cię. Jednak po przeanalizowaniu zalet analiza wskazuje nad wieloma korzyściami takiego rozwiązania. Jeśli nie ogranicza Cię budżet, koniecznie przetestuj rozwiązania inteligentnego domu u siebie.

Inteligentny dom dobrze się sprawdzi u wszystkich osób mających smykałkę do nowych technologii. Niestety inteligentne instalacje nie są zalecane dla starszych osób, ponieważ mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Źródło: Gotowe systemy inteligentnego domu Hertz Systems.

Autor: mgr. inż Mateusz Wysocki

Komentarze