Jak sprzedać samochód? Skup aut używanych

Jak sprzedać samochód?Sprzedaż samochodu w skupie aut jest bardzo prostą transakcją. Wszystko rozpoczyna się od skontaktowania się klienta ze skupem. Może on to zrobić telefonicznie, mailowo lub osobiście.

W trakcie tej pierwszej rozmowy niezwykle istotne jest podanie kluczowych informacji na temat samochodu, między innymi jego marki, modelu, rocznika, przebiegu oraz danych na temat ewentualnych usterek czy problemów. Pomoże to pracownikom skupu wstępnie oszacować wartość pojazdu. Wszystkie formalności załatwiane są w trakcie jednego spotkania, na które klient umawia się z firmą.

Miejsce skupu auta

Ze względu na bezpieczeństwo zatrudnionych osób, skupy samochodów wybierają miejsca bezpieczne, na przykład parkingi przez hipermarketami czy biurowcem klienta. Nie zgadzają się na spotkanie na stacjach benzynowych czy opuszczonych, leśnych parkingach. Na spotkanie klient przyjeżdża swoim samochodem. Może oczywiście przybyć z kimś drugim autem, aby miał zapewniony wygodny powrót do domu.

Oględziny samochodu

Spotkanie obejmuje oględziny samochodu, negocjacje cenowe, podpisanie umowy oraz przekazanie należności za samochód. Oględziny auta mają na celu poznanie wartości pojazdu przez wykwalifikowanych pracowników skupu. Jeśli klient sobie tego życzy, na spotkaniu może pojawić się rzeczoznawca lub mechanik samochodowy. Większość skupów nie widzi w tym żadnego problemu. Po obejrzeniu samochodu przystępuje się do ustalania ceny samochodu.

Ustalenie ceny samochodu

Negocjacje trwają tak długo, aż zadowolone będą obie strony, zarówno jego właściciel jak również pracownicy skupu. Pod uwagę brane są również sentymenty posiadacza auta. Skupy zwracają uwagę na to, że pojazd może być dla kogoś ważny i na przykład stanowić rodzinną pamiątkę. Po ustaleniu ceny, która zadowala obie strony, można przystąpić do wypełniania formalności, które i tak ograniczone są do niezbędnego minimum. Transakcja opiera się o wygodną i bezpieczną umowę kupna-sprzedaży.

Płatność za auto

Ważnym jej punktem jest ustalenie sposobu przekazania pieniędzy. Klient skupu ma do wyboru płatność gotówką na miejscu lub przelanie pieniędzy na konto bankowe. Jeśli jednak życzyłby sobie otrzymanie należności od razu, powinien zaznaczyć to odpowiednio wcześniej, aby pracownicy pojawili się na spotkaniu z pieniędzmi.

Sprzedaż samochodu w skupie jest bardzo wygodna, pozwala bowiem na sprzedanie auta z zyskiem, ale jednocześnie szybko i sprawnie. To doskonała alternatywa dla sprzedaży bezpośredniej czy popularnych dotąd komisów. Ponadto, warto pamiętać o tym, że skupy samochodów zainteresowane są praktycznie każdym rodzajem samochodu, zarówno autami prawie nowymi jak i powypadkowymi, uszkodzonymi czy niesprawnymi. Po te ostatnie pracownicy pojawiają się z własnymi transportem, który nie jest dodatkowo płatny. Najczęściej skupy zainteresowane są samochodowymi osobowymi, ale są również firmy, zajmujące się odkupywaniem pojazdów ciężarowych oraz części.

Komentarze

Mikolaj
Na autoinformator. pl można za darmo dodać ogłoszenie sprzedaży samochodu i części, bez logowania się. Jest już dodanych sporo ogłoszeń: https://autoinformator. pl/ogloszenia/ Ogłoszenia lecą automatycznie na Facebook do roznych grup!
Pawmar
Dużo skupów chce wykorzystać fakt, że ludzie odzywający się do nich chcą bardzo często sprzedać auto.. warto przejrzeć parę firm aby nie zostać wykorzystanym :)
http://autoskupgdynia.pl/
Kotar
Większość ludzi poszukujących potencjalnego pojazdu, zaczyna poszukiwania w sieci. Internet oferuje wiele stron z ogłoszeniami motoryzacyjnymi , na których bez problemu można oglądać auta z konkretnych kategorii, na przykład można wybrać przedział cenowy, czy rocznik.
Auta używane - skup
By określić wartość samochodu najlepiej udać się do stacji diagnostycznej lub dobrego mechanika. Przedstawi on w rzetelny sposób stan auta oraz przekaże informację jakich ewentualnie napraw pojazd wymaga. W końcu auto to nie tylko dobra karoseria i rocznik. Dobry samochód powinien być niezawodny. Nikt nie chce kupić pojazdu, który okaże się skarbonką bez dna - w którą trzeba wiecznie wkładać pieniądze.
Sellcars
Oferta skupu musi być atrakcyjna, by klient prywatny, czy też klient instytucjonalny się nią zainteresował.