Mini żuraw idealny partner w utrzymaniu ruchu

Mini żurawSprawdź jakie możliwości daje nowoczesny mini żuraw - maszyna pająk wkracza do akcji.

W Polsce coraz większą popularność zyskują tak zwane mini żurawie, są to mini dźwigi o dużym potencjalne logistycznym ze względu na ich niewielkie rozmiary. Zarówno przestronność jak też dużo niższa cena od standardowych dźwigów skutecznie zachęca polskich przedsiębiorców do zapoznania się z mini żurawiami.

Czym są mini dźwigi?

Mini żurawie (dźwigi) dzielimy na kilka kategorii budowlanych i niebudowlanych. Są to inaczej żurawie gąsienicowe przeznaczone do łatwego transportu i wysokiej uniwersalności. W zależności jakiego producenta wybierzemy udźwig takich maszyn to nawet 20 ton oraz wysokość podnoszenia od 7 do 30 metrów. Maszyny idealnie sprawdzą się w trudnych warunkach budowlanych takich jak zamknięte tereny czy tereny podmokłe. Mini żurawie wjadą wszędzie tam gdzie innym maszynom sprawia to duży problem.

Mini dźwigi mogą przedostać również się przez drzwi i inne trudno dostępne pomieszczenia. W budownictwie są szeroko wykorzystywane przy różnego rodzajach pracach montażowo-instalacyjnych.

Zakup mini żurawia czy warto?

Zakup mini żurawia budowlanego to dobra inwestycja dla tych właścicieli firm, którzy posiadają wiele zleceń budowlanych osadzonych w trudno dostępnych miejscach. W dźwigi inwestują zarówno początkujący przedsiębiorcy jak też duże firmy budowlane takie jak JAKON czy MOSTOSTAL.

Zakup dźwigu należy traktować jako inwestycje długoterminową, dla wielu firm jest do idealna opcja poszerzenia oferty o nowe możliwości do realizacji różnych prac budowlanych czy wykończeniowych.

Posiadanie nowoczesnego mini dźwigu marki UNIC może też pozytywnie wpłyną na prestiż firmy, która zostanie postrzeżona jako nowoczesna i profesjonalna.

Nowoczesne pająki na placu budowy

Mini żurawie zyskały pseudonim maszyn pająków ze względu na swoje wymiany przypominające dużego pająka. Taki pająk sprawa, że wykończenie, renowacja czy konserwacja budynków staje się prostsza i szybsza niż z wykorzystaniem normalnego żurawia.

Specjalnie podpory stabilizujące mini żurawia pozwalają na podnoszenie ciężarów nawet na nierównym i mokrym terenie. W większości żurawi udźwig to nawet 10 ton w trudnych warunkach.

Wiele nowoczesnych modeli posiada także wyciągarkę, która pozwala na komfortowe prace budowlane na dachach czy placach budowy.

A może wynajem?

W wielu przypadkach, wysoki koszt zakupu mini dźwiga może odtrącić od jego zakupu. Jednak w czasach łatwego dostępu do produktów i usług, możemy bez problemu wynająć mini dźwiga budowlanego w korzystnym wariancie.

Jeśli chcesz wykonać jednorazowe prace budowlane, remontowe lub montażowe wynajem specjalistycznego narzędzi będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż bezpośredni zakup. Jednak warto pamiętać, że mini żuraw to specjalistyczny sprzęt, który wymaga opieki odpowiedniego specjalisty.

Podsumowanie

Mini dźwigi to dobra alternatywa dla standardowych żurawi budowlanych o dużych rozmiarach. Małe dźwigi są bardzo konkurencyjne cenowo i potrafią dojść w miejsca dla których zwykłe dźwigi są niedostępne. Zdecydowanie u firm budowlanych warto zastanowić się nad tak wydajnym sprzętem.

Autor: www.utbpolska.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze