Mobilne stanowiska warsztatowe i montażowe w Twoim zakładzie!

Mobilne stoiska warsztatoweNiejednokrotnie poruszano tematykę wyposażenia przemysłowego. Jakie meble do warsztatu najlepiej wybrać? Stoły montażowe czy warsztatowe? Czym różnią się takie stanowiska? Zapewne jeżeli czytasz ten artykuł, to albo prowadzisz własny biznes, albo pomagasz przełożonym w znalezieniu odpowiedniego dostawcy wyposażenia przemysłowego.

Rozmiar nie ma znaczenia

Nie ważne czy pracujemy w dużym zakładzie przemysłowym, którego rozmiary przypominają nam jak maleńkimi istotami jesteśmy, czy pracujemy w przytulnym warsztacie, w którym jednak przestrzeń to deficytowa kwestia. Każde miejsce pracy posiada jakieś wyposażenie, które sprawia, że praca staje się bardziej efektywna. Od maszyn zaczynając i na umeblowaniu kończąc.

Stół montażowy z półką

Dzisiaj chciałbym poruszyć temat mebli przemysłowych. Na samym początku wyjaśnijmy coś na pozór oczywistego. Coś co tak czy inaczej pomimo wątpliwości zostanie przemilczane przez większość osób. Każdy z automatu przytaknie, gdy usłyszy pytanie: "Stary wiesz, czym się różną stoły warsztatowe od montażowych?". Wiemy? Jeżeli wiemy to zbijamy piątkę! Jeżeli nie to już wyjaśniamy.

Stoły montażowe

Omówimy dwa rodzaje stanowisk przemysłowych na przykładzie produktów polskiego producenta stanowisk montażowych www.raconstruction.pl. Pierwszą nadrzędną sprawą jest przeznaczenie stołów. Typowe stanowiska montażowe to konstrukcja spawana i skręcana. Przeznaczone są do pracy przy stosunkowo niewielkim obciążeniu blatu i doskonale nadają się jako stanowiska do kontroli jakości, stanowiska do serwisu elektroniki itp.

Wszędzie tam gdzie wymaga się precyzji, dodatkowego oświetlenia, dodatkowych pojemników na narzędzia czy wyłożenia blatu matą ESD. Stoły montażowe mają za zadanie zapewnić wytrzymałość rzędu 250 [kg].

Stoły warsztatowe

W przypadku stołów warsztatowych konstrukcja została opracowana w taki sposób by przy obciążeniu stołu masą nawet do 500 [kg] stół dalej pozostawał sztywny i niesamowicie stabilny. Doskonały produkt do warsztatów, w których wykonuje się cięższe prace niż dokładne oględziny wyrobu. Podsumowując porównanie, stół warsztatowy przeznaczony jest do dużo cięższych warunków pracy niż stanowisko montażowe.

Dużą popularnością cieszą się również mobilne stanowiska montażowe na kółkach. Wózek RC-060 to nic innego jak stół montażowy wyposażony w 4 koła skrętne. Dzięki nim w bardzo łatwy sposób jesteśmy w stanie używać wózka w różnych sektorach naszego zakładu. Wyposażając wózek w dodatkowe oprzyrządowanie takie jak oświetlenie centralne czy dodatkowe wieszaki i pojemniki jesteśmy w stanie stworzyć stanowisko doskonale dopasowane do charakteru pracy. Więcej informacji na temat produktu i jego dodatkowego wyposażenia znajdziemy na stronie producenta.

Autor: www.punktmeblowy.pl.

Komentarze

Józef
Potwierdzam. RA Construction ma bardzo dobre stoły montażowe. Konstrukcja na najwyższym poziomie.
https://stolymontazowe.blogspot.com/