Nowoczesne izolacje natryskowe - elastomery, polimoczniki

Nowoczesne izolacje natryskoweNowoczesne izolacje natryskowe - Elastomery i polimoczniki. W dobie nowoczesności i działań przyjaznych środowisku naturalnemu człowieka, różnych innowacyjnych alternatyw sięgamy po to, co wyjątkowe, ekologiczne i wolne od wad.

Sytuację tego typu obserwujemy dość silnie w branży budowlanej, która rozwija się w ostatnich latach wyjątkowo dynamicznie. Poza rozwiązaniami znanymi i popularnymi skorzystać możemy jednak z wielu wyjść innowacyjnych i alternatyw, zasługujących na miano rewolucyjnych. Przykładem takich branż jest zdecydowanie branża ociepleniowa, a dokładniej izolacje termiczne, akustyczne i hydroizolacje.

Surowcami, które dotychczas kojarzyły się nam z wykonywaniem różnych powłok izolacyjnych dla budownictwa były wełna mineralna oraz płyty styropianowe. Niestety, każde z nich posiada pewne wady. Wełna mineralna stanowi materiał o dużej objętości, więc nie jest polecany do izolowania pokoi i ich fragmentów, kiedy grubość warstwy izolacyjnej ma znaczenie. Oprócz tego błyskawicznie nasiąka wodą, co sprawia, że może stracić swoje właściwości. Z kolei styropian nie jest polecany alergikom, ponieważ z czasem może mylić. Ponadto, z jego pomocą nie ocieplimy wszystkich miejsc, w tym elementów z trudniejszym dostępem.

Izolacje natryskowe elastomerami i polimocznikami

Rozwiązaniem, które nie posiada wymienionych minusów jest przekonanie się do izolacji natryskowych, z zastosowaniem elastomerów, polimoczników.

Elastomery

Wyjątkowo ciekawym rozwiązaniem są elastomery, czyli mieszaniny dwuskładnikowe, łączące się w chwili zetknięcia z powierzchnią. Stosując nowatorską technikę natrysku z wykorzystaniem nowatorskich sprzętów, pracujących pod wysokim ciśnieniem, otrzymujemy skuteczne warstwy izolacyjne na określonej powierzchni. Elastomerowe powłoki doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie potrzebujemy bezwzględnej higieny jak również odporności. Używa się ich między innymi w medycynie lub przemyśle. Dzięki metodzie natryskowej elastomery mogą być stosowane w każdym, nawet trudnodostępnym miejscu.

Polimoczniki

Posadzki polimocznikowe spełniają swoje zadanie świetnie też w przypadku basenów czy innych obiektów sportowych. Warta uwagi jest także innowacyjna technika nakładania warstwy na powierzchnię. Wykorzystywanie techniki natryskowej pozwala nam na szybkie pokrycie określonej powierzchni warstwą mieszaniny, co daje nam możliwość uzyskania niegrubej, ale niezwykle skutecznej powłoki izolacyjnej.

Komentarze