Póty dzban wodę filtruje… Czyli kilka słów o dzbankach filtrujących i filtrach do wody

Filtr do wodyStajemy się coraz bardziej świadomi wartości zdrowego stylu życia, proekologicznych postaw oraz rozwiązań pozwalających ograniczyć wydatki z domowego budżetu. Tę rosnącą świadomość wykorzystują producenci, którzy oferują konsumentom produkty w pełni odpowiadające na ich nowe potrzeby. Jednym z przykładów tego typu produktów są dzbanki filtrujące. Czy jednak naprawdę warto w nie zainwestować?

Na czym polega działanie dzbanka filtrującego?

Dostępne na rynku dzbanki filtrujące różnią się od siebie pojemnością, rodzajem filtrów, materiałami zastosowanymi do produkcji oraz dodatkowym wyposażeniem - np. niektórzy producenci wzbogacają swoje propozycje o specjalne wskaźniki zużycia, które informują o konieczności zmiany filtra. Mimo różnicy w doborze tworzyw czy ilości wody, jaką dzbanek może pomieścić, każdy z nich, niezależnie od firmy produkującej, składa się z trzech, podstawowych elementów, takich jak: główny zbiornik (to w nim znajduje się przefiltrowana woda), mniejszy zbiornik z filtrem do wody oraz pokrywka zabezpieczająca przed przedostawaniem się do wnętrza urządzenia kurzu i zanieczyszczeń.

Po nalaniu woda do dzbanka rozpoczyna się proces filtracji, który polega na oczyszczaniu zwykłej kranówki z metali ciężkich, chloru, rdzy, niepożądanych związków organicznych oraz składników odpowiadających za twardość wody. Przefiltrowana kranówka zamienia się więc w zdrową, świeżą i bezpieczną wodę, a także zyskuje lepszy wygląd, smak i aromat. W zależności od indywidualnych preferencji i upodobań domowników możemy dodawać do wody z dzbanka filtrującego plasterki cytryny lub listki mięty, a w czasie upałów wrzucić do niej kilka kostek lodu. Takie połączenie zagwarantuje orzeźwienie na najwyższym poziomie.

Dobry filtr do dzbanka to podstawa

Kluczowym elementem procesu oczyszczania oraz ulepszania smaku, zapachu i wyglądu wody z kranu jest filtr, który umieszcza się we wnętrzu dzbanka. Zastanawiasz się, gdzie możesz kupić dobry filtr do dzbanka? Sprawdź ofertę polskiej firmy Aquamelior.pl specjalizującej się w dostarczaniu klientom wysokiej jakości nowoczesnych wkładów filtrujących, kompatybilnych z wieloma dostępnymi na rynku dzbankami. W ofercie sklepu internetowego możemy znaleźć zarówno klasyczne filtry, jak i te o specjalnych właściwościach, np. filtry Mg+ dodające do wody kationy magnezowe. Zaleca się, aby zakupiony filtr wymieniać regularnie, co miesiąc. Dzięki temu skuteczność procesu filtracji zostanie zachowana.

Dzbanek filtrujący wyposażony w wysokiej jakości filtr to idealne i niezwykle praktyczne rozwiązanie dla osób dbających o zdrowy tryb życia i dobre nawodnienie organizmu. Zakup tego typu urządzenia wiąże się też z oszczędnością pieniędzy i troską o środowisko. Utrzymanie dzbanka filtrującego i wymiana wkładu średnio co 30 dni to znacznie mniejszy wydatek niż zakup wody butelkowanej w ilości, która wystarczy nam na cały miesiąc. Co ważne, zamieniając plastikowe butelki na dzbanek z filtrem do wody ograniczamy także zanieczyszczenie środowiska

Komentarze