Dell R740 - najbardziej wydajny serwer Dell PowerEdge

SerwerNajbardziej wydajny serwer z całej serii Dell PowerEdge. Dedykowany dla firm, w których znajdziemy duże serwerownie, a praca jest wykonywana praktycznie ciągle i z bardzo dużą intensywnością. Dell R740 to serwer dla wymagających.

Jakie parametry posiada Dell R740?

Ogromne przyspieszenie pracy na danych oraz większa wydajność - tak w skrócie można opisać ten model od producenta Dell.

Parametry:

  • Procesor Intel Xeon SP zwiększa zasoby obliczeniowe aż o 27%, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę rdzeni, a o 50% jeśli bierzemy pod uwagę przepustowość w porównaniu z poprzednią generacją CPU.
  • Przy wyborze trzech jednostek centralnych jest możliwość instalacji aż 3TB pamięci RAM ECC DDR4.
  • Kontroler iDRAG9 umożliwiający kontrolę cyklu eksploatacji, co pozwala monitorować, obsługiwać oraz aktualizować serwer.
  • Parametry techniczne: wysokość 2U, możliwość zainstalowania maksymalnie 16 dysków 2.5 calowych lub 8 dysków 3.5 calowych.

Dla kogo dedykowany jest Dell R740?

Jako najbardziej wydajny model z serii Dell PowerEdge R740 jest skierowany do firmy i korporacji, które pracują na dużej ilości danych oraz posiadają własne serwerownie. Dzięki bardzo wydajnemu procesorowi, który znacznie zwiększa zasoby obliczeniowe oraz zdalnym kontrolerem jest to jeden z najchętniej kupowanych modeli. Dodatkowo możliwość instalacji aż 3TB pamięci pozwala na długą pracę na danych. Ponadto serwery Dell charakteryzują się niską awaryjnością i wysoką jakością wykonania. Praktycznie każdy serwer Dell z serii PowerEdge może być wykorzystywany jako narzędzie do intensywnej i bezpiecznej pracy.

Sieć

Czy warto dokupić macierze dyskowe?

Macierze pozwalają na zwiększenie wydajności pracy całej firmy. Zwiększają bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerze, przyspieszają prędkość odczytu oraz maksymalizują parametry pracy na danych. Są więc opłacalną inwestycją dla firm i instytucji. Ponadto, dają dodatkowe możliwości i oprogramowanie, które zwiększa bezpieczeństw3o danych robiąc częste kopie, zachowując i powiększając pamięć oraz minimalizując ryzyko wystąpienia awarii. Jeśli posiadamy w firmie serwery Dell i chcemy zwiększyć ich moce obliczeniowe oraz bezpieczeństwo danych, które na nich przechowujemy, macierze dyskowe będą doskonałą inwestycją.

Warto więc sprawdzić ofertę swojego producenta serwerów i zainwestować w zwiększenie parametrów pracy oraz bezpieczeństwa danych firmowych. Macierze dyskowe wraz z serwerem Dell R740 to gwarancja wydajności i bezpieczeństwa.

Komentarze