Integracja telewizora ze smartfonem. Możliwości Smart TV

Integracja smartfona z telewizoremDzisiejsza, wysoce zaawansowana technologia, pozwala producentom sprzętów elektronicznych na wprowadzanie szeregu udogodnień. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, które cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników różnego rodzaju urządzeń, jest kompatybilność różnych sprzętów. Najczęściej i najchętniej korzysta się z połączenia telewizora ze smartfonem. Możliwości, jakie daje integracja Smart TV z nowoczesnymi telefonami, są niezwykle atrakcyjne i pozwalają czerpać więcej z codziennej rozrywki.

Smart TV - jakie daje możliwości?

Smart TV to nie zwyczajny telewizor, ale jego inteligentniejsza wersja. Co to oznacza w przypadku sprzętów elektronicznych? Inteligentne telewizory dają znacznie więcej możliwości rozrywki - za pomocą anten satelitarnych i naziemnych oraz za pośrednictwem domowej sieci. Rozszerzone funkcje takiego sprzętu pozwalają na instalowanie rozmaitych aplikacji, a dzięki temu, na integrowanie z innymi urządzeniami, np. ze smartfonem czy tabletem. Smart TV nie służy już więc jedynie do oglądania programów. Nie przesyła też obrazu wyłącznie przez kabel HDMI, ale za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Za sprawą nowoczesnej technologii, telewizory pozwalają na:

 • korzystanie z mediów społecznościowych,
 • wygodne przeglądanie internetu,
 • rozmawianie ze znajomymi za pomocą komunikatorów,
 • granie w gry, nawet bez konsoli, jeśli są wgrane na dysku telewizora lub dostępne w ramach usługi z grami strumieniowymi z chmury,
 • wyświetlanie przydatnych informacji (np. pogodę czy kalendarz z konkretnymi wpisami),
 • łączność z telefonem komórkowym, np. w celu wyświetlenia zdjęć albo wideo,
 • korzystanie z platform streamingowych, np. Netflix czy HBO GO.

Obecnie, na rynku oferującym nowoczesne rozwiązania technologiczne, jedno z czołowych miejsc zajmuje marka Sony wraz ze swoimi flagowymi produktami, takimi jak Smart TV czy ultranowoczesne smartfony z rodziny Xperia, które można integrować z inteligentnymi telewizorami Sony.

Sony Xperia - nowoczesna technologia i design

Telefony z rodziny Xperia to połączenie najnowszej technologii ze stylowym designem. Wygodna, bezramkowa obudowa, najlepszy w swojej klasie aparat, żywe kolory, wydajny procesor i bateria o przedłużonej żywotności to tylko kilka z największych wyróżników tych smartfonów. W przypadku nowoczesnych modeli telefonów Sony Xperia można też spotkać funkcję lustrzanej kopii obrazu, która umożliwia szybkie i wygodne dzielnie się muzyką, zdjęciami i filmami. Wystarczy jeden dotyk, aby przenieść obraz z telefonu bezpośrednio na ekran telewizora.

Integracja Smart TV ze smartfonem

Na czym polega multimedialność Smart TV i smartfona? Zasada ich integracji jest w rzeczywistości bardzo prosta. Inteligentny telewizor i nowoczesny smartfon można ze sobą połączyć, jeśli oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi . Jeśli jest to niemożliwe, telewizor może zostać podłączony do domowej sieci za pomocą kabla HDMI.

Gdy już oba urządzenia są podłączone do sieci, należy wyszukać w smartfonie jedną z funkcji, która odpowiada za synchronizację telefonu z telewizorem:

 • Smart View,
 • Screen Mirroring,
 • Szybkie połączenie.

W przypadku nowoczesnych modeli telefonów Sony Xperia, dostępna jest funkcja lustrzanej kopii obrazu. Aby za jej pomocą połączyć telefon z telewizorem, Smart TV musi obsługiwać wyświetlanie lustrzanej kopii obrazu zgodnie ze standardem Wi-Fi CERTIFIED Miracast™. W przeciwnym wypadku wystarczy dokupić specjalny bezprzewodowy adapter, który umożliwi korzystanie z tej funkcji.

Dzięki tak zaawansowanej technologii, jaką jest multimedialność urządzeń elektronicznych, smartfon staje się pilotem do telewizora, a sam telewizor zamienia się w wielofunkcyjne urządzenia przeznaczone również do korzystania z internetu, grania w gry czy oglądania ulubionych seriali na popularnych platformach streamingowych.

Lustrzana kopia obrazu w 4 krokach

W jaki sposób można uzyskać lustrzaną kopię obrazu przesłaną ze smartfona na Smart TV? W przypadku nowoczesnych modeli telefonów Sony Xperia Z1 Compact i telewizorów tej samej marki, wystarczą 4 proste kroki:

 1. należy włączyć funkcję lustrzanej kopii obrazu na telewizorze Sony, zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do Smart TV,
 2. w telefonie należy znaleźć i kolejno włączyć: Ustawienia, a następnie Łączność Xperia™ i wybrać funkcję Kopia lustrzana ekranu,
 3. aby aktywować funkcję Kopia lustrzana ekranu, wystarczy stuknąć w opcję Rozpocznij,
 4. na końcu należy wybrać opcję OK i wskazać odpowiednie urządzenie, z którym smartfon Sony Xperia ma zostać zintegrowany, w tym przypadku będzie to telewizor Sony.

Warto wiedzieć, że jeśli smartfon posiada oprogramowanie Android i jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi, co Smart TV, to wiele aplikacji dostępnych w telefonie można jednym ruchem ręki przenieść na ekran telewizora. Tak jest m.in. w przypadku popularnej aplikacji YouTube. Wystarczy mieć ją w swoim telefonie, aby jednym stuknięciem w specjalną opcję przełączyć telewizor - z oglądanego aktualnie programu na kanał YouTube.

Korzystanie w domu ze Smart TV, który jest zintegrowany z nowoczesnym smartfonem, pozwala na wygodną obsługę telewizora i daje jeszcze więcej możliwości rozrywki. A wszystko to bez konieczności łączenia sprzętu skomplikowaną siecią kabli czy korzystania z dodatkowych urządzeń, które umożliwiałyby integrację.

Autor: www.scentre.pl.

Komentarze