Komisy i skupy samochodów

Komis samochodowyCoraz więcej osób rezygnuje z bezpośredniej sprzedaży samochodu na rzecz korzystania z usług firm, wyspecjalizowanych w handlu autami, jakimi są komis i skup samochodów.

Jest to spowodowane między innymi brakiem czasu na poświęcenie się procesowi sprzedaży. Nie zawsze możemy bowiem samodzielnie umyć auto, dopilnować niezbędnych napraw, dać ogłoszenia oraz spotykać się z potencjalnymi kandydatami na kupców. W wielu przypadkach decydujemy się na skorzystanie z usług specjalistów również dlatego, że sami nimi nie jesteśmy.

Nie czujemy się bowiem kompetentni i nie wiemy, jak sprzedać samochód z zyskiem, w jaki sposób przeprowadzać negocjacje oraz jak ustalić realną wartość rynkową auta. Na szczęście mamy do wyboru wiele firm, które chętnie zajmą się sprzedażą naszego samochodu lub po prostu go od nas kupią.

Pierwszą z nich jest komis samochodowy

Komis samochodowy

Jego misją jest pośredniczenie w sprzedaży auta pomiędzy jego właścicielem a kupującym. Korzystanie z komisu jest bardzo wygodne, ponieważ, jako pośrednik, zajmuje się wszelkimi sprawami, związanymi z wyszukiwaniem klientów i prowadzeniem z nimi negocjacji. Gdy samochód zostanie sprzedany, komis kontaktuje się z klientem, aby przekazać mu należność za pojazd.

Kolejnym typem firm, zajmujących się sprzedażą aut są skupy samochodów

Skup samochodów

Są to przedsiębiorstwa stosunkowo nowe, ale szybko zyskujące zwolenników. Klienci skupu to zarówno osoby prywatne jak i firmy. Z tego typu usług chętnie korzystają korporacje taksówkarskie, firmy windykacyjne, wypożyczalnie samochodów czy przedsiębiorstwa transportowe. W skupie można bowiem sprzedać jeden samochód lub jednorazowo całą flotę. Stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty. Transakcja w skupie samochodów przebiega szybko i bezproblemowo. Poza tym, jest całkowicie legalna. Skupy nie pośredniczą w sprzedaży, oddajemy auto bezpośrednio w ręce firmy, co pozwala nam zaoszczędzić czas oraz niweluje konieczność płacenia prowizji. Dzięki temu otrzymamy za auto najwyższą, możliwą kwotę. Wiele skupów współpracuje z profesjonalnymi rzeczoznawcami, którzy wycenią auto rzetelne i profesjonalnie. Mimo iż tego typu firmy preferują szybki odkup aut za gotówkę, możemy również zlecić pracownikom wykonanie przelewu bankowego na wskazane konto. Jest to o wiele rozsądniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku sprzedaży drogiego samochodu lub całej floty aut.

Podsumowując, komisy samochodowe są firmami pośredniczącymi w sprzedaży samochodu. Biorą na siebie wszystkie, związane z tym procesem, formalności. Klient otrzymuje informację o przeprowadzonej transakcji oraz należność za pojazd. Sprzedaż w skupie z kolei przypomina sprzedaż bezpośrednią, a ta różnicą, że sprzedajemy samochód konkretnej firmie, bez samodzielnego wyszukiwania kupców. Mając do wyboru tak wiele możliwości, z pewnością każdy z nas wybierze sposób sprzedania samochodu, który najbardziej mu odpowiada.