Skup samochodów - czy sprzedaż auta do skupu się opłaca?

Skup samochodówCzy sprzedaż auta do skupu samochodów się opłaca?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od tego jak wiele czasu możecie poświęcić na przygotowanie swojego samochodu dla potencjalnego klienta. Czy potraficie i chcecie rozmawiać z ludźmi dzwoniącymi z ogłoszenia, czy wreszcie jesteście w stanie odpierać ataki pod adresem swojego samochodu, które mają na celu obniżenie jego ceny.

Ponadto sprzedając auto należy wiedzieć jakie triki zastosować by je nieco odmłodzić w oczach kupującego:

  • po pierwsze czysta i błyszcząca karoseria,
  • po drugie wyprana tapicerka łącznie z dywanikami, podsufitką i boczkami.

Podobno zadbane i czyste wnętrze samochodu świadczy o sposobie w jaki auto było użytkowane i do jakich celów służyło. Nie polecam jednak prania auta na własną rękę, jest więcej niż pewne, że powstaną zacieki nawet w miejscach gdzie nie było żadnych plam.

Kolejnym krokiem jest obiektywna ocena stanu technicznego, często zdarza się, że potencjalny klient przyjeżdża z mechanikiem, który na siłę doszukuje się usterek by obniżyć cenę. W tym wypadku warto zaprowadzić samochód do profesjonalnego zakładu, który wystawi zaświadczenie stwierdzające przeprowadzenie przeglądu i wypunktuje ewentualne wady, oraz części do wymiany.

Ostatni etap to wykonanie zdjęć i zamieszczenie ogłoszeń, po tym kroku powinieneś zaprzestać jazdy autem by się nie zabrudziło i cierpliwie obierać telefony, oraz pokazywać auto aż znajdzie nabywcę.

Jeśli nie masz czasu, lub zwyczajnie nie wiesz jak się do tego wszystkiego zabrać, skorzystaj z oferty skupu samochodów.

W tym wypadku jedyne co musisz zrobić to zgłosić chęć sprzedaży auta za pomocą formularza kontaktowego, bądź telefonicznie. Następnie z pracownikiem skupu ustalacie termin i miejsce oględzin auta, po czym dokonuje on niezobowiązującej wyceny. Najczęściej pod uwagę brany jest rocznik, model i ogólny stan techniczny samochodu. Na tej podstawie ustalana jest cena, warto wiedzieć, że zawsze można negocjować warunki finansowe, oraz zrezygnować w przypadku niezadowalającej kwoty.

Należy jednak pamiętać, że skup samochodów jest praktycznie jedynym miejscem, w którym od ręki można sprzedać samochód, bez żadnych specjalnych zabiegów kosmetycznych, otrzymać gotówkę, bądź szybki przelew. Skupy zainteresowane są również samochodami firmowymi, nawet jeśli jest to cała flota, oraz autami od firm windykacyjnych.

Skupy samochodów

Jednym słowem jeśli potrzebujesz szybko gotówki, nie masz czasu i pieniędzy na długotrwałe użeranie się z potencjalnymi zainteresowanymi skup samochodów jest dokładnie tym czego szukasz. Cena auta będzie nieco niższa niż rynkowa, jednak chcąc sprzedać szybko i tak trzeba ją obniżyć. Dodatkowym plusem auto skupu jest fakt, że pracownicy firmy dojeżdżają w miejsce wyznaczone przez sprzedającego, przejmują wszelkie formalności związane z przeniesieniem własności.

Oczywiście można też wstawić auto do komisu, jednak nie ma gwarancji, że zostanie sprzedane szybko. Prowizja pobierana w komisach też nie jest niska. Dla osób, którym zależy na czasie skup samochodów jest idealnym rozwiązaniem.

Komentarze

Jacek
Czas jest głównym wyznacznikiem. Chcesz szybko sprzedać, to dzwoń do skupów. Jeżeli możesz na sprzedaż przeznaczyć trochę czasu w weekend, to w większości przypadków uzyska się lepszą cenę.
https://www.skupautpomorskie.pl
Maciek
Warto czasem popytać znajomych, może któryś z nich będzie należał właśnie do kategorii ludzi, którzy lubią sprzedawać i za rozsądną prowizję podejmą się pomocy w sprzedaży samochodu.
Adam
Według mnie jest to jak najbardziej opłacalne. Nie trzeba zamieszczać ogłoszeń i czekać na kontakt potencjalnego kupca. Swoje auto oddałem do http://autoskup-lom.pl/auto-skup-sosnowiec/ i od ręki dostałem satysfakcjonują cą mnie kwotę. Polecam.