Telefony z czytnikiem linii papilarnych - dlaczego warto je mieć

Telefon z czytnikiem linii papilarnychCzytnik linii papilarnych wbudowany w ekran to nie tylko nowoczesne urozmaicenie urządzenia, ale także pewność, że nikt, poza właścicielem urządzenia, nie uzyska dostępu do smartfona. Czytniki linii papilarnych są łatwe w obsłudze i bardzo intuicyjne - uwzględniają to, że siła nacisku i kąt przyłożenia palca do sensora mogą być różne, a mimo to, sczytują niezbędne dane. Poniżej prezentujemy popularne telefony z czytnikiem linii papilarnych, a także podpowiadamy, dlaczego warto mieć tego typu urządzenie.

Telefon z czytnikiem linii papilarnych - zalety

Niebywałą zaletą tego typu rozwiązania jest większe bezpieczeństwo. Czytniki mają swoje zastosowanie już w wielu urządzeniach, np. w systemach płatności elektronicznych. Najprawdopodobniej ryzyko, że urządzenie zostanie odblokowane przez kogoś innego niż właściciel, wynosi 1:50 000. Czytnik jest o wiele bardziej zaawansowany niż blokada telefonu za pomocą szeregu cyfr lub przeciągnięcia palcem po ekranie w odpowiedniej konfiguracji. Wygląda nowocześniej i przede wszystkim jest bezpieczniejszy niż dwie powyższe metody odblokowania telefonu. Nowe czytniki są tak czułe, że zadziałają nawet pod wodą, a także pod szkłem hartowanym lub ochronną folią na ekranie. Te najnowocześniejsze z kolei - ultradźwiękowe - są w stanie rozróżnić prawdziwą ludzką tkankę.

Popularne telefony z czytnikiem linii papilarnych

Prezentujemy przykładowe modele, które poza wyżej wspomnianym czytnikiem, charakteryzują się również świetnymi parametrami.

  • Huawei P30 Lite - posiada wysokiej jakości aparat z teleobiektywem. Robi zdjęcia nocne oraz makro. Telefon jest wyposażony w ekran OLED z rozdzielczością FullHD+ oraz pojemną baterię - 4200 mAh, a także procesor Kirin 980 i 8 Gb pamięci operacyjnej.
  • Samsung Galaxy S10/S10+ telefon działa na systemie operacyjnym Android 9.0, a wyświetlacz o dobrych parametrach (6,1 cale/cali i rozdzielczości 1440x3040 px) zapewnia komfort korzystania z telefonu. Samsung Galaxy to również aparat 12 + 16 + 12 Mpx i pamięć RAM 8 GB.
  • Xiaomi Mi 9T Pro - ten chiński flagowiec wyróżnia się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Duży wyświetlacz AMOLED, procesor Qualcomm Snapdragon 855, wyświetlacz o rozdzielczości 2340 x 1080 px, i wielkości 6,4 cala można kupić za naprawdę niewygórowaną kwotę.
  • Huawei P9 Lite mini - jednym dotknięciem palca można uzyskać dostęp do wielu funkcji, m.in. odbierania połączeń, sterowania paskiem powiadomień, robienia zdjęć (więcej szczegółów na: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/2-telefony-huawei-p9-lite-mini/HU-H-B470.phtml).

Komentarze