Blog

Chcesz żyć zdecydowanie wygodniej? Wystarczy pilot

Inteligentny domNasze życie jest na ogół bardzo szybkie i intensywne. Co zrobić, aby stało się także zdecydowanie komfortowe? Otóż okazuje się, że wystarczy wprowadzić do niego nieco... automatyki. Nowoczesne rozwiązania dla domu zapewniają więcej wygody na co dzień, a do tego dbają o nasze bezpieczeństwo, pozwalają zaoszczędzić energię i czas. A wszystko to za sprawą pilota, którym dzisiaj możesz sterować niemal wszystkim.

Więcej…

   

Całkowite wewnętrzne odbicie

Prawa fizykiW optyce promieniem świetlnym nazywamy bardzo wąską wiązkę światła. Każde źródło światła posiada tę własność, że wysyła promienie we wszystkich kierunkach i rozchodzą się one po liniach prostych. Można powiedzieć, że wszelkie zjawiska obserwowane w optyce i prawa, którym podlegają, są konsekwencją tych dwóch własności. Prędkość rozchodzenia się światła w różnych ośrodkach jest różna, ale największa jest w próżni i wynosi 300000 km na sekundę.

Więcej…

   

Izaak Newton - życie i działalność

Izaak NewtonSir Isaac [Izaak] Newton urodził się w 1643, zmarł w 1727. Był angielskim fizykiem, filozofem, astronomem i matematykiem. W latach 1669-1701 był profesorem Uniwersytetu w Cambridge, od 1699 r. był dyrektorem Mennicy Królewskiej. Był członkiem i prezesem Royal Society, członkiem Akademii Nauk w Paryżu.

Więcej…