Działanie żurawia hydraulicznego to technika, sięgająca czasów starożytnego Egiptu. To tam wynaleziono bowiem pierwszy sprzęt, który służył wówczas do kierowania wody przez kanały do systemów nawadniających. Pierwszy żuraw - szaduf działał dzięki dźwigni, wykorzystującej przeciwwagę. Od czasów, gdy zbudowano go po raz pierwszy, minęło wiele lat, a odkryta wówczas technologia stała się niezbędną w praktycznie wszystkich dziedzinach przemysłu, aż po dziś dzień.
Transport
Jak działają żurawie hydrauliczne? Konstrukcja, zastosowania, ograniczenia
Taśmy transportowe, rodzaje, przeznaczenie i właściwości
Taśmy transportowe to najpopularniejsze rozwiązanie transportowe wykorzystywane obecnie w przemyśle. Rosnące koszty przepływu materiałów, przestoje i opóźnienia były powodem wprowadzenia tego typu systemów, które obecnie doczekały się wielu rodzajów i kategorii, które różnią się od siebie zastosowanymi materiałami, czy sposobem wykończenia.
Wózki widłowe - budowa i rodzaje
Pierwsze wózki widłowe pojawiły się już w latach 20 ubiegłego stulecia za sprawą dwóch znanych firm, które istnieją do dzisiaj. Początkowo funkcjonowały pod dwiema nazwami wózki jezdniowe i wózki jezdniowo-podnośnikowe, potem pojawiło się określenie wózki widłowe, które funkcjonuje do chwili obecnej.
Żuraw przeładunkowy HDS - budowa, rodzaje, zastosowanie
Żuraw przeładunkowy HDS zalicza się do grupy dźwignic, czyli sprzętu służącego do załadunki i rozładunku towarów. Żuraw HDS bardzo szybko zyskał dużą popularność ze względu na szeroki zakres zastosowania w przemyśle budowlanym i transportowym.
Żurawie przeładunkowe HDS są napędzane mechanicznie.