Transport

Taśmy transportowe, rodzaje, przeznaczenie i właściwości

Pasy transportoweTaśmy transportowe to najpopularniejsze rozwiązanie transportowe wykorzystywane obecnie w przemyśle. Rosnące koszty przepływu materiałów, przestoje i opóźnienia były powodem wprowadzenia tego typu systemów, które obecnie doczekały się wielu rodzajów i kategorii, które różnią się od siebie zastosowanymi materiałami, czy sposobem wykończenia.

Więcej…

 

Jak opony letnie zachowują się na śniegu?

Opony zimoweJeżdżąc na oponach sezonowych, przynajmniej dwa razy do roku należy odwiedzić zakład wulkanizacyjny w celu zmiany kompletu letniego na zimowy i odwrotnie. Z czasem ogumienie to się jednak zużywa, więc w budżecie domowym pojawia się konieczność wygospodarowania funduszy na nowy komplet. Zbyt często czekamy z tym jednak do ostatniej chwili, przedłużając tym samym użycie danych opon w niesprzyjających im warunkach, a więc również doprowadzając do ich szybszego ścierania się.

Więcej…

   

Wózki widłowe - budowa i rodzaje

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się już w latach 20 ubiegłego stulecia za sprawą dwóch znanych firm, które istnieją do dzisiaj. Początkowo funkcjonowały pod dwiema nazwami wózki jezdniowe i wózki jezdniowo-podnośnikowe, potem pojawiło się określenie wózki widłowe, które funkcjonuje do chwili obecnej.

Więcej…

 

Żuraw przeładunkowy HDS - budowa, rodzaje, zastosowanie

Żuraw przeładunkowy HDSŻuraw przeładunkowy HDS zalicza się do grupy dźwignic, czyli sprzętu służącego do załadunki i rozładunku towarów. Żuraw HDS bardzo szybko zyskał dużą popularność ze względu na szeroki zakres zastosowania w przemyśle budowlanym i transportowym.

Żurawie przeładunkowe HDS są napędzane mechanicznie.

Więcej…