IPC-A-610 - standard jakości montażu układów elektronicznych

Szkolenia IPCIPC to stowarzyszenie handlowe powstałe w celu poprawienia szans oraz możliwości rozwoju firm członkowskich z branży elektrycznej i elektroenergetycznej z niemalże całego świata. Organizacja zajmuje się również tworzeniem norm i standardów, które wpływają na jakość wykonywanych prac oraz wysoką konkurencyjność firm na rynku gospodarczym. Ich znajomość to olbrzymia szansa rozwoju dla przedsiębiorstw, dlatego warto zdecydować się na odbycie szkolenia IPC u certyfikowanej firmy szkoleniowej.

IPC-610 - co trzeba wiedzieć?

IPC-A-610 jest standardem wykorzystywanym do dopuszczalności zespołów elektronicznych. W aktualnej rewizji standardu znajdziemy zarówno informacje odnoszące się do pakietów elektronicznych, jak i warunków docelowych, a także sytuacji optymalnych, jakie powinny być spełnione. Standard IPC-610 jednocześnie określa również tolerancje warunków dopuszczalnych. Norma IPC-610 określa dodatkowo wady płytek drukowanych oraz sytuacje niezgodne z wymaganiami, które mogą się przyczyniać do ich powstawania. Uszkodzenie zespołów elektronicznych obejmuje również sytuacje, które nie mają bezpośredniego wpływu na działanie układu, jednak są niekorzystnym stanem wiążącym się z problemami technicznymi z maszynami, z konstrukcją, a także materiałem procesowym. Punkty, na które należy szczególnie zwrócić uwagę, powinny być traktowane jako wskaźniki procesu, który w dużej mierze usprawnia działanie oraz efektywność wykonywanej pracy.

IPC-610 szkolenie - jakie są korzyści?

Program szkoleniowy oraz certyfikacyjny IPC-A-610 organizowany przez firmę PB Technik Sp. z o.o. skierowany jest do osób zainteresowanych ogólnoświatowymi inicjatywami, zapewniającymi wysoką jakość produkcji elektroniki. Kurs gwarantuje osobom prywatnym imienne poświadczenie, dokumentujące zrozumienie przez nie standardów IPC-A-610. Ukończenie szkolenia oraz otrzymanie certyfikatu jest więc nie tylko bardzo cenne z punktu widzenia prestiżu i rozwoju osobistego, ale również prowadzonych procesów wewnątrz firmy. Znajomość norm i standardów IPC zwiększa efektywność pracy, poprawia rentowność przedsiębiorstwa oraz zwiększa jego szansę na rynku gospodarczym.

Układy elektroniczne

Inspektor zakładu montażowego z ukończonym kursem IPC zyskuje dostęp do wszystkich istotnych informacji w postaci rysunków montażowych, kontraktów lub innych dokumentów dostarczanych przez klientów. Dodatkowo uzyskuje on bezcenny dostęp do specyfikacji oraz kryteriów adaptacji, jakie można odszukać w standardzie IPC-A-610. Dzięki temu, jako osoba odpowiedzialna za weryfikację uzyskanych parametrów sprawia, że do klienta trafiają jedynie produkty w pełni odpowiadające na zapisy w specyfikacji. Gwarantuje to dobrą opinię oraz zadowolenie wśród zleceniodawców.

Certyfikat - szkolenie IPC

Szkolenia organizowane przez PB Technik dedykowane są osobom odpowiedzialnym za jakość procesów produkcyjnych. Z oferty mogą więc skorzystać zarówno pracownicy liniowi i operatorzy, jak i inspektorzy odpowiadający za decyzję o odrzuceniu lub akceptacji produkowanych zespołów elektronicznych. Wiedza oraz kompetencje wyniesione z odbytego kursu umożliwiają szkolenie specjalistów, co gwarantuje niezawodność oraz powtarzalność właściwie wykonywanego procesu na każdym etapie produkcji finalnego elementu. Warto więc poznać standardy oraz normy IPC-610. Cena szkolenia wraz z certyfikatem jest bardzo przystępna, a inwestycja szybko zwraca się w postaci efektywniejszej pracy oraz większych zysków finansowych.

Certyfikat IPC wraz z tytułem Certyfikowanego Specjalisty, Eksperta lub Trenera IPC-A-610 otrzymują kursanci, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin końcowy. Dodatkowo otrzymują oni również wykorzystywane materiały szkoleniowe, a także szczegółowe plany instruktażowe przeprowadzania szkoleń dla kolejnych specjalistów na zróżnicowanych poziomach zaawansowania. Dzięki wielu dostępnym modułom, zakres materiału łatwo można dostosować do potrzeb oraz obowiązków przyszłych kursantów, łącznie z kierownictwem oraz zespołami sprzedażowymi.

Źródło: https://pbtraining.com.pl/.

Komentarze