Transport

Jak działają żurawie hydrauliczne? Konstrukcja, zastosowania, ograniczenia

Żuraw hydraulicznyDziałanie żurawia hydraulicznego to technika, sięgająca czasów starożytnego Egiptu. To tam wynaleziono bowiem pierwszy sprzęt, który służył wówczas do kierowania wody przez kanały do systemów nawadniających. Pierwszy żuraw - szaduf działał dzięki dźwigni, wykorzystującej przeciwwagę. Od czasów, gdy zbudowano go po raz pierwszy, minęło wiele lat, a odkryta wówczas technologia stała się niezbędną w praktycznie wszystkich dziedzinach przemysłu, aż po dziś dzień.

Więcej…

 

Wózki widłowe - budowa i rodzaje

Wózki widłowePierwsze wózki widłowe pojawiły się już w latach 20 ubiegłego stulecia za sprawą dwóch znanych firm, które istnieją do dzisiaj. Początkowo funkcjonowały pod dwiema nazwami wózki jezdniowe i wózki jezdniowo-podnośnikowe, potem pojawiło się określenie wózki widłowe, które funkcjonuje do chwili obecnej.

Więcej…

   

Żuraw przeładunkowy HDS - budowa, rodzaje, zastosowanie

Żuraw przeładunkowy HDSŻuraw przeładunkowy HDS zalicza się do grupy dźwignic, czyli sprzętu służącego do załadunki i rozładunku towarów. Żuraw HDS bardzo szybko zyskał dużą popularność ze względu na szeroki zakres zastosowania w przemyśle budowlanym i transportowym.

Żurawie przeładunkowe HDS są napędzane mechanicznie.

Więcej…

 

Skup samochodów - czy sprzedaż auta do skupu się opłaca?

Skup samochodówCzy sprzedaż auta do skupu samochodów się opłaca?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od tego jak wiele czasu możecie poświęcić na przygotowanie swojego samochodu dla potencjalnego klienta. Czy potraficie i chcecie rozmawiać z ludźmi dzwoniącymi z ogłoszenia, czy wreszcie jesteście w stanie odpierać ataki pod adresem swojego samochodu, które mają na celu obniżenie jego ceny.

Więcej…