Transport

Silnik o zapłonie iskrowym - wszystko o jego powstaniu i twórcach

Silnik o zapłonie iskrowymTylko nieliczni wiedzą, że silniki wykorzystywane w obecnych pojazdach bazują na konstrukcjach znanych od wielu pokoleń. Jednym z nich jest silnik o zapłonie iskrowym, który do dziś zwany jest silnikiem Otto. Warto poznać krótką historię twórcy, a także stworzonego mechanizmu. Współczesne silniki iskrowe opierają swoje działanie na rozwiązaniach stworzonych ponad sto lat temu. Jest to najlepszym potwierdzeniem ich doskonałego działania.

Więcej…

 

Rodzaje samochodów ciężarowych i ich zastosowanie

Samochód ciężarowyJakie nadwozia samochodów ciężarowych dostępne są na rynku? Wybór odpowiedniego wariantu to klucz do biznesowego sukcesu. Ciężarówki mogą mieć bowiem kilka rodzajów nadwozi, które dosyć wyraźnie różnią się nie tylko kształtem, wymiarami czy konstrukcją, ale przede wszystkim zakresem zastosowań. To dlatego przygotowaliśmy krótki przewodnik, który pomoże Ci w znalezieniu najlepszej ciężarówki dla swoich potrzeb.

Więcej…

   

Co oznaczają tajemnicze skróty samochodowe? Sprawdź, w co tak naprawdę wyposażony jest twój samochód

SamochódTajemnicze skróty samochodowe nie dla wszystkich są jasne. Producenci oznaczają nimi funkcje samochodów, ale czy wiadomo dokładnie, o co w tym wszystkim chodzi? Podpowiadamy, w co tak naprawdę wyposażony jest twój samochód.

Więcej…

 

Materiały niemetalowe wykorzystywane w budowie samochodów

Niemetalowe części samochodoweMateriały wykorzystywane w budowie współczesnych samochodów to: metale żelazne, które stanowią ok. 68% zastosowanych materiałów, materiały i kompozyty polimerowe (12%), metale nieżelazne, np. aluminium, cynk, miedź, magnez (9%). Wykorzystywana jest również guma (4%), szkło (3%) oraz inne materiały, np. tekstylia.

Więcej…