Komunikacja w Internecie

Komunikacja w InternecieKomunikacja w Internecie. Internet jest narzędziem, pozwalającym nam na zdobycie informacji, ale to także aplikacja oprawiająca komunikację. Dzięki różnym portalom i stronom internetowym mamy możliwość szybszej komunikacji ze znajomymi i jest ona darmowa.

Dawniej wielu z nas wydawało fortunę na rozmowy telefoniczne, wiadomości SMS czy dalekie wyjazdy do bliskich co weekend, które były meczące i pochłaniały więcej czasu, zabierając cenne chwile, jakie moglibyśmy z nimi spędzić w rzeczywistości.

Dziś już taka izolacja nie istnieje - możemy komunikować się za pośrednictwem sieci i różnorodnych rozwiązań jakie nam daje. Internetowa komunikacja jest wspierana prze komunikatory. Niektóre z nich są coraz mniej inne nadal bardzo popularne. Jednym z komunikatorów jest aplikacja Gadu-Gadu, pozwalająca na szybkie wymienianie informacji z przyjaciółmi. Jest to aplikacja darmowa i można ją używać na wielu telefonach komórkowych. Kolejny komunikator do Skype. Umożliwia on rozmowy prawie jak w cztery oczy, dzięki możliwości zainstalowania kamerki. To bardzo lubiany komunikator, ponieważ możemy zobaczyć swojego rozmówcę. Gdy ukochana osoba wyjechała na drugi koniec Polski lub mamy rodzinę za granicą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby codziennie zobaczyć chłopaka, dziewczynę, rodziców, dziadków czy najlepszą przyjaciółkę. Kamerka sprawdza się także w przypadku konferencji z szefem czy nauczenia przez Internet, znanego jako e-learning.

Kolejnym sposobem na komunikowanie się w sieci jest korzystanie z serwisów społecznościowych. Umożliwiają one tworzenie swoich profili, jak Oś Czasu na Facebooku. Poza tym, wiele z takich portali udostępnia czat dla internautów. Można więc swobodnie rozmawiać ze znajomymi, przesyłać im dokumenty, zdjęcia. Nowych ludzi można poznawać na czatach internetowych. Są różne czaty: regionalne, na jakich poznamy ludzi ze swojej okolice, czaty dla samotnych, osób rozwiedzionych, dla nastolatków, dla osób po nieudanych związkach czy ludzi szukających przyjaciół, a nie miłości. Na wirtualnych czatach należy jednak zachować szczególna ostrożność, aby nie paść ofiarą internetowego oszusta.

Komentarze