Sieć internetowa

Sieć internetowaInternet - jest to sieć powstała w końcu lat 60 określająca sieć globalną łączącą ze sobą kilka lub kilkanaście komputerów. Do internetu często zaliczamy WWW które jest usługą internetową jak inne np. poczta elektroniczna.

Internet oficjalnie wszedł na polski rynek w 1991 roku jednak nieco później wprowadzono krajową domenę .pl. W tym czasie na polskim rynku zaczęły powstawać mniej uczęszczane teraz kafejki internetowe, które za odpowiednią opłatą udostępniały dostęp do komputera podłączonego do sieci.

Najbardziej rozpowszechnionym dostawcą internetu na rynku polskim jest sieć TP, jednak od kilku lat można zaobserwować również internet bezprzewodowy który jest zazwyczaj sprzedawany przez operatorów telefonów komórkowych.

Sieć w XXI wieku w życiu człowieka ogrywa niebagatelnie wielką role służy jako tzw. zjadacz czasu na grach jest też dla niektórych podstawowym narzędziem pracy inne zalety internetu to łatwość komunikacji np. za pośrednictwem komunikatorów, służy tez jako pomoc naukowa. W wieku urzędach jest już wdrażany aby usprawnić ich prace przechowywać dane na tzw dyskach wirtualnych lub po prostu aby petentom pomóc w organizacji jak na przykład strony internetowe które informują nas o godzinach otwarcia danego urzędu lub jakiś innych zamianach. Wiele firm coraz częściej decyduje się na zakładanie stron internetowych dlatego powstaje coraz więcej jednostek zajmujących się takimi zadaniami firmy na swoich stronach opisują się reklamują swoje produkty.

Internet służy nam też jako swoiste kompendium wiedzy wielu z nas szuka w nim pracy informacji lub po prostu sprawdza pogodę, dzięki temu, że wprowadzono sieć sieci bo tak tez internet jest określany ułatwiamy sobie życie np. rezerwując bilet na samolot zapisując się na spotkania czy zwyczajnie robiąc zakupy i tu mężczyźni mogą pościć wodze fantazji, która z ich kobiet nie chciała by dostać świeżego bukietu kwiatów facet który się na tym nie zna może skorzystać z internetowych kwiaciarni porównać oferty zamówić zapłacić a kwiaty trafiają do rąk jego ukochanej.

Rozwój Internetu jest jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat. Nikt nie spodziewał się, że wojskowa sieć komputerowa może przerodzić się w największe medium o ogromnym potencjale komercyjnym, edukacyjnym i rozrywkowym. Jednak nie byłoby to możliwe gdyby nie pewne technologie internetowe, w tym technologia WWW. World Wide Web - to dzięki tej usłudze poznaliśmy Internet w obecnej postaci. Pozwala ona na tworzenie i odtwarzanie stron internetowych w znanej nam postaci. Wszystko dzięki najpopularniejszemu językowi programistycznemu - HTML.

Język ten jest stosunkowo prosty i pozwala na łatwe tworzenie stron. Poza licznymi zaletami jak np. poprawna interpretacja przez wszelkie przeglądarki, ma on jednak jedną wadę. Strony w HTML są statyczne. Żeby uatrakcyjnić taką witrynę korzysta się z innych języków programowania, np. PHP, Ajax, Flash.

Dostęp do WWW jest nieograniczony, więc strony internetowe może tworzyć i przeglądać każdy, niezależnie od tego w jakim języku się porozumiewa i jaki jest jego stan sprawności fizyczno-umysłowej.

Komentarze