Informatyzacja

Społeczeństwo informacyjne - definicja, charakterystyka

Społeczeństwo informacyjneSpołeczeństwo informacyjne. Możemy się nazwać w dzisiejszym świecie społeczeństwem informacyjnym. Jest to jeden z rodzajów społeczeństwa poprzemysłowego.

Więcej…

 

Co warto wiedzieć o monitoringu? Jaką kamerę IP wybrać?

MonitoringDo monitoringu różnych miejsc - domów, lokali usługowych czy sklepów - coraz częściej wykorzystuje się dziś kamery IP. Są nowoczesne, a więc pozwalają na wysyłanie sygnału przez połączenie sieciowe. Zapewnia to pogląd monitorowanego obszaru z każdego miejsca na świecie. To ciekawe urządzenie, ale trzeba wiedzieć, jakie wybrać, aby sprawowało się jak najlepiej. Sprawdźmy, na co zwracać uwagę.

Więcej…

   

Czy fotograf powinien zainwestować w porządnego laptopa?

Laptop dla fotografaW pracy fotografa najważniejszy jest profesjonalny sprzęt tj. aparat. Trudno jednak wyobrazić sobie pracę w tym zawodzie bez odpowiedniego komputera. Jest on równie istotny, jak sam aparat. To właśnie tam przechowywane i obrabiane będą zdjęcia.

Zaawansowane programy graficzne wymagają natomiast odpowiednich podzespołów, aby poprawnie działały.

Więcej…

 

Dobry i bezpieczny router - jak go wybrać?

Dobry routerW obecnych czasach komputer jest nośnikiem większości ważnych danych i informacji. Niezabezpieczona sieć WiFi powoduje, że niemal każdy może z powodzeniem mieć do nich dostęp: do kont bankowych, dokumentów, poufnych danych, zdjęć... Można temu zapobiec kupując bezpieczny router, oraz stosując się do kilku podstawowych zasad, dzięki którym nasz sprzęt nie będzie otwartą bramą dla cyberprzestępczości.

Więcej…