Blog

Żuraw wieżowy - co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na kurs?

Żuraw wieżowyPosiadanie uprawnień na żurawie wieżowe jest dość elitarną umiejętnością. I choć w Polsce jest mnóstwo różnych placów budowy, to nie ma co ukrywać - wśród budowlańców nie są to uprawnienia aż tak popularne. Zanim więc ochoczo wybierzesz się na kurs, poznaj kilka ważnych informacji na jego temat. Uzbrojony w taką wiedzę, będziesz mógł z powodzeniem rozpocząć szkolenie w zakresie obsługi żurawia wieżowego.

Więcej…

   

Bezrobocie - wybrane aspekty problemowe w Polsce

BezrobocieWalka z groźnymi dla społeczeństwa demokratycznego zjawiskami to przede wszystkim walka z bezrobociem, stopa bezrobocia często jest wykorzystywana przy wielu międzynarodowych badaniach i jak one wskazują, może faktycznie różnicować społeczeństwo, wysokie i długotrwałe bezrobocie na pewnych obszarach pociąga za sobą także inne przykre dla ogółu społeczeństwa konsekwencje.

Więcej…

   

Genetyka - co możemy odziedziczyć po przodkach

GenetykaNależy mieć świadomość, że ludzie dziedziczą niektóre cechy wyglądu, z czego wynika choćby częste podobieństwo dzieci do rodziców. Do uwarunkowanych genetycznie cech należą na przykład kolor włosów, kolor oczu, wzrost potomka, jego karnacja czy nawet skłonność do powstawania zmarszczek. Proces dziedziczenia aspektów związanych z wyglądem dla wielu osób jest jednak niejasny, dlatego warto zapoznać się z przyczynami takiego stanu rzeczy.

Więcej…