Czym jest technologia Steam Cure w pralkach Beko?

PralkaNowoczesne pralki znacznie odbiegają od "Frani", z których korzystały nasze babcie. Różnią się nie tylko konstrukcją i wyglądem, ale przede wszystkim oferują o wiele więcej programów prania i zaawansowanych funkcji. Jedną z nich jest technologia Steam Cure, którą znajdziemy w pralkach Beko. Wykorzystuje ona parę wodną, której działanie jest korzystne zarówno dla nas, jak i naszych ubrań.

Na czym polega technologia Steam Cure?

Stworzona przez markę Beko technologia Steam Cure sprawia, że w bębnie pralki dodatkowo działa para wodna, która rozchodzi się równomiernie w jego obrębie. Ma ona korzystny wpływ na jakość naszych ubrań. Cząsteczki pary są mniejsze niż wody, dzięki czemu szybciej się nagrzewają i głębiej wnikają w strukturę materiału. W ten sposób para skutecznie oczyszcza ubrania, jednocześnie ich nie uszkadzając.

Jak zaznacza producent, technologia Steam Cure uruchamia się przed rozpoczęciem programu prania albo na jego końcu. W każdym z tych przypadków para wodna będzie mieć inny wpływ na ubrania, przez co uzyskamy inne efekty. Dodana na wstępnym etapie prania (Pre Wash), para skutecznie zmiękczy plamy i zabrudzenia, dzięki czemu urządzenie nie będzie mieć problemów z ich usunięciem. Natomiast gdy aktywujemy technologię Steam Cure pod koniec cyklu prania (After Wash), para wodna wygładzi ubrania, nadając im miękkości i odpowiedniego kształtu.

Jakie są jej największe zalety?

Użycie pary podczas cyklu prania niesie ze sobą wiele korzyści. Nie tylko pozytywnie wpływa na jakość ubrań, ale również oszczędza nasz czas i pozwala zmniejszyć zużycie prądu oraz wody. Dzięki technologii Steam Cure odzież traktowana jest silnym strumieniem pary, który dokładnie zmiękcza plamy i zabrudzenia, co zwiększa efektywność dopierania. Kolejną zaletą funkcji parowej jest odświeżanie i dezynfekcja ubrań. Włókna materiałów mają tendencję do pochłaniania różnych zapachów - smażenia, papierosów czy chemikaliów. Jeśli nasze ubrania nie są zabrudzone, a jedynie przesiąknięte takimi zapachami, para wodna doskonale je odświeży. Co więcej, jest ona w stanie pozbyć się z ubrań bakterii i drobnoustrojów. Właśnie dlatego pralka Beko z technologią Steam Cure będzie dobrym rozwiązaniem dla alergików czy osób, które często przebywają w mało higienicznych pomieszczeniach. To jednak nie wszystko, ponieważ cząsteczki pary wodnej doskonale rozprostowują tkaniny, dzięki czemu stają się one gładkie, miękkie i przyjemne w dotyku. Większość ubrań wyjętych z bębna nie wymaga prasowania, co pozwoli oszczędzić czas i obniżyć rachunki za prąd.

Jaka pralka Beko z technologią Steam Cure?

Szukając odpowiedniej pralki Beko z technologią Steam Cure, powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na jej podstawowe parametry, jak i dodatkowe funkcje. Dla większości użytkowników dobrym wyborem będzie pralka Beko WTV 7632 XBW, która dysponuje bębnem o pojemności 7 kg, 16-stoma programami prania, a także najwyższą klasą energetyczną A+++. Co więcej, oferuje funkcję Pupil, dzięki której z łatwością pozbędziemy się z ubrań sierści zwierząt, a także program Baby Protect, przeznaczony do prania ubranek niemowlęcych.

Źródło: www.maxelektro.pl.

Komentarze