Najdroższe telewizory na świecie

Telewizor zewnętrznyNajdroższe telewizory na świecie to często unikalne, luksusowe modele, które wyróżniają się nie tylko zaawansowaną technologią, ale także ekskluzywnym designem i wyjątkowymi materiałami używanymi do ich produkcji. Poniżej zestawienie najdroższych telewizorów, które kiedykolwiek trafiły na rynek.

1. Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose Edition

Cena - około 2,25 miliona dolarów

Charakterystyka - ten luksusowy telewizor został zaprojektowany przez brytyjskiego projektanta Stuarta Hughesa. Jest pokryty 28 kilogramami różowego złota i ozdobiony 72 diamentami, a także ametystami i innymi kamieniami szlachetnymi. Rama telewizora jest wykonana z krokodylej skóry.

2. Titan Zeus

Cena - około 1,6 miliona dolarów

Charakterystyka - Titan Zeus to gigantyczny telewizor o przekątnej 370 cali. Jest to jeden z największych telewizorów na świecie, idealny do dużych przestrzeni. Oferuje rozdzielczość 4K i wiele zaawansowanych funkcji, takich jak dotykowy ekran i możliwość podziału ekranu na mniejsze sekcje.

3. Stuart Hughes Prestige HD Supreme Edition

Cena - około 1,5 miliona dolarów

Charakterystyka - kolejny luksusowy telewizor od Stuarta Hughesa, tym razem pokryty 19 kilogramami 22-karatowego złota i ozdobiony 48 diamentami. Zewnętrzna rama jest wykończona ręcznie haftowanym aksamitnym materiałem.

4. C SEED 201

Cena - około 680 tysięcy dolarów

Charakterystyka - C SEED 201 to wyjątkowy telewizor zaprojektowany przez Porsche Design Studio. Ma 201-calowy ekran LED, który można złożyć i schować w ziemi, co czyni go idealnym do luksusowych ogrodów i dużych przestrzeni zewnętrznych. Oferuje również rozdzielczość 4K i wysoką jasność, co sprawia, że jest idealny do oglądania na świeżym powietrzu.

5. Panasonic TH-152UX1

Cena - około 500 tysięcy dolarów

Charakterystyka - ten 152-calowy telewizor plazmowy oferuje rozdzielczość 4K i imponującą jakość obrazu. Został zaprojektowany z myślą o profesjonalnych zastosowaniach, takich jak kina domowe wysokiej klasy i studia telewizyjne.

6. Samsung The Wall

Cena - Cena zależy od konfiguracji, ale może wynosić setki tysięcy dolarów

Charakterystyka - Samsung The Wall to modułowy telewizor MicroLED, który może być dostosowany do różnych rozmiarów, nawet powyżej 100 cali. Oferuje niesamowitą jakość obrazu, głębokie czernie i wysoki kontrast dzięki technologii MicroLED.

7. LG Signature OLED R (Rollable TV)

Cena - około 100 tysięcy dolarów

Charakterystyka - LG Signature OLED R to pierwszy na świecie telewizor z rolowanym ekranem OLED. Ekran może być zrolowany do podstawy, co czyni go niezwykle innowacyjnym i stylowym rozwiązaniem. Oferuje jakość obrazu OLED, w tym nieskończony kontrast i żywe kolory.

8. Sony Z9G 98" 8K TV

Cena - około 70 tysięcy dolarów

Charakterystyka - ten 98-calowy telewizor oferuje rozdzielczość 8K, co zapewnia wyjątkową jakość obrazu i szczegółowość. Sony Z9G jest wyposażony w technologię Backlight Master Drive i procesor X1 Ultimate, które zapewniają najwyższą jakość obrazu i głęboki kontrast.

9. Samsung Q950TS 8K QLED TV

Cena - około 60 tysięcy dolarów za 98-calowy model

Charakterystyka - Samsung Q950TS to flagowy model QLED 8K, oferujący oszałamiającą rozdzielczość 8K, doskonałą jasność i bogate kolory. Posiada także technologię upscalingu 8K AI, która poprawia jakość obrazu niższej rozdzielczości.

10. Beovision Harmony by Bang & Olufsen

Cena - około 50 tysięcy dolarów

Charakterystyka - Beovision Harmony to luksusowy telewizor OLED, który wyróżnia się unikalnym mechanizmem otwierania, przypominającym skrzydła motyla. Jest połączony z potężnym systemem audio Bang & Olufsen, co zapewnia nie tylko znakomity obraz, ale i dźwięk.

Najdroższe telewizory na świecie łączą w sobie najnowsze technologie z luksusowymi materiałami i unikalnym designem. Są one przeznaczone dla najzamożniejszych klientów, którzy poszukują nie tylko zaawansowanych funkcji, ale także wyjątkowej estetyki i prestiżu.

Źródło zdjęcia: https://sklep.audiocolor.pl/produkt/cseed-201-telewizor-201-cali-microled-zewnetrzny-ukrywany/

Komentarze