Co to jest Multiroom? Jak go podłączyć?

MultiroomUżywasz dwóch, trzech, czterech telewizorów i na każdym z nich chcesz odbierać telewizję cyfrową? Dzięki usłudze Multiroom jest to możliwe, nawet jeśli masz podpisaną tylko jedną umowę abonamentową. Sprawdź, co to jest Multiroom i jak podłączyć go w swoim domu.

System Multiroom jest najlepszym sposobem na to, by móc odbierać kanały telewizyjne na kilku odbiornikach bez konieczności zawierania dodatkowych umów. Dzięki niemu wystarczy jedna umowa z dostawcą telewizji, a Ty i pozostali domownicy będziecie mogli oglądać programy niezależnie od siebie, w różnych pomieszczeniach jednocześnie.

Jak działa Multiroom - dwa możliwe rozwiązania

System Multiroom umożliwia niezależne oglądanie telewizji w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, jak również w każdym innym pomieszczeniu z telewizorem. Co ważne jednak, to, jakie kanały będą dostępne, zależy nie tylko od posiadanego pakietu telewizyjnego, ale także od wybranego sposobu podłączenia Multiroomu. Jeden z nich jest całkowicie bezpłatny, ale zapewnia dostęp do relatywnie małej liczby programów. Dzięki drugiej opcji na każdym odbiorniku możesz odbierać wszystkie kanały przewidziane w ramach danego pakietu; wystarczy, że za niewielką kwotę wykupisz dodatkowy dekoder cyfrowy.

Jak podłączyć Multiroom bezpłatnie?

Aby bezpłatnie korzystać z usługi Multiroom, potrzebujesz odpowiedniego rozgałęźnika, dodatkowego kabla telewizyjnego, a także wtyczek (złączy) antenowych. Taki zestaw elementów pozwoli doprowadzić sygnał telewizyjny do poszczególnych odbiorników TV. Co ważne, jeśli masz dwa telewizory, musisz zastosować rozgałęźnik dwuwyjściowy, jeśli trzy - to trójwyjściowy. Nic więcej nie jest tutaj potrzebne, a z telewizji możesz korzystać od razu.

Ten sposób podłączeniu usługi Multiroom ma jednak ten minus, że zapewnia on dostęp wyłącznie do programów analogowych z oferty podstawowej. Jeśli jednak skorzystasz z propozycji na przykład łódzkiej firmy TOYA, uzyskasz również możliwość oglądania kanałów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Na takie udogodnienie możesz liczyć już od 19,90 zł miesięcznie, wybierając pakiet Oszczędny od TOYA.

Szczegóły oferty pakietów telewizyjnych od TOYA znajdziesz na stronie internetowej w zakładce "Telewizja".

Jak działa Multiroom w opcji z dodatkowym dekoderem?

Większość dostawców telewizji, w tym wspomniana TOYA, oferuje możliwość korzystania z "pełnego" systemu Multiroom. W tym wypadku, w przeciwieństwie do wyżej opisanej opcji, wszystkie kanały dostępne w ramach wykupionego pakietu telewizyjnego możesz oglądać na każdym posiadanym telewizorze. Jest to możliwe dzięki, udostępnionym przez operatora, dodatkowym dekoderom TV. W tej opcji każdy odbiornik zyskuje swój własny, niezależny dekoder, który pozwala swobodnie korzystać z telewizji.

System Multiroom dostarczany przez usługodawcę ma jeszcze co najmniej dwie inne zalety. Po pierwsze, w przeciwieństwie do opcji wykorzystującej rozgałęźnik, jest wolny od ryzyka nagłego spadku jakości odbioru sygnału telewizyjnego. Po drugie, dekodery są wyposażone w funkcję "kontrola rodzicielska", dzięki czemu w salonie lub sypialni możesz korzystać z pełnej oferty programowej, a na przykład w pokoju dziecka udostępnić tylko część stacji.

Warto podkreślić, że usługa Multiroom od operatora zapewnia większe możliwości, ale jednocześnie wcale nie wiąże się z dużymi wydatkami. Jeśli wybierzesz propozycję TOYA, za dodatkowy odbiornik HD lub moduł CAM TOYA CI+ zapłacisz zaledwie 5 zł miesięcznie. Możesz też skorzystać z dekodera 3G HD w cenie 10 zł lub z najnowocześniejszego odbiornika 4K MAXX za 20 złotych miesięcznie.

Źródło: https://toya.net.pl/.

Komentarze