Informatyzacja

Czym jest ERP? System ERP - charakterystyka, funkcje, zalety

Planowanie zasobów przedsiębiorstwa ERPERP (Enterprise Resource Planning - Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) to zintegrowany system informatyczny, dający możliwość kompleksowego zarządzania zasobami firmy, poprzez integrację wszelkich obszarów jej aktywności. ERP jest aplikacją informatyczną, pozwalającą na posiadanie zintegrowanego oraz interaktywnego środowiska.

Więcej…

 

Wpływ systemów informatycznych na jakość zarządzania firmą

System informatycznyWspółcześnie oferowane systemy informatyczne zarządzania firmą są przeważnie systemami opartymi na informowaniu kierownictwa. Określa się je niekiedy jako systemy informacji zarządczej - MIS, czyli  Management Information Systems.

Więcej…

   

Apple iOS a Google Android - porównanie systemów operacyjnych

Apple iOS a Google AndroidWraz ze stale rosnącą popularnością smartfonów i tabletów, dwoma najpopularniejszymi systemami operacyjnymi są Google Android i Apple iOS. Oba te systemy operacyjne mają swoje zalety i wady, a w tym artykule przyjrzymy się porównaniu tych dwóch systemów operacyjnych. Przyjrzymy się różnym funkcjom oferowanym przez każdą z nich i zastanowimy się, która z nich jest lepiej dopasowana do różnych typów użytkowników. Pod koniec artykułu czytelnicy lepiej zrozumieją różne aspekty zarówno Google Android, jak i Apple iOS, i mamy nadzieję, że będą w stanie zdecydować, który z nich jest dla nich właściwy.

Więcej…

 

Tablet medyczny w szpitalu - nowoczesność zagląda do służby zdrowia

Tablet medyczny w szpitaluUtarło się w Polsce narzekać na szpitale - na ich niedomagania, bezradność, niekompetencję. Mimo wszystko jest pewna liczba szpitali dobrze zarządzanych, których dyrektorzy wiedzą na co stawiać w dzisiejszej nowoczesnej dobie coraz szybciej rozwijających się technologii informacyjnych.

Więcej…