Informatyzacja

Apple iOS a Google Android - porównanie systemów operacyjnych

Apple iOS a Google AndroidWraz ze stale rosnącą popularnością smartfonów i tabletów, dwoma najpopularniejszymi systemami operacyjnymi są Google Android i Apple iOS. Oba te systemy operacyjne mają swoje zalety i wady, a w tym artykule przyjrzymy się porównaniu tych dwóch systemów operacyjnych. Przyjrzymy się różnym funkcjom oferowanym przez każdą z nich i zastanowimy się, która z nich jest lepiej dopasowana do różnych typów użytkowników. Pod koniec artykułu czytelnicy lepiej zrozumieją różne aspekty zarówno Google Android, jak i Apple iOS, i mamy nadzieję, że będą w stanie zdecydować, który z nich jest dla nich właściwy.

Więcej…

 

Tablet medyczny w szpitalu - nowoczesność zagląda do służby zdrowia

Tablet medyczny w szpitaluUtarło się w Polsce narzekać na szpitale - na ich niedomagania, bezradność, niekompetencję. Mimo wszystko jest pewna liczba szpitali dobrze zarządzanych, których dyrektorzy wiedzą na co stawiać w dzisiejszej nowoczesnej dobie coraz szybciej rozwijających się technologii informacyjnych.

Więcej…

   

Co to jest serwer dedykowany i kolokacja serwera?

Serwer dedykowany i kolokacja serweraSerwer dedykowany inaczej wydzielony, stanowi tak naprawdę komputer oddzielny, który pełni rolę serwera jednak tylko i wyłącznie dla jednego, ściśle określonego usługobiorcy. Wiele firm hostingowych w swojej ofercie posiada taką właśnie usługę.

Więcej…

 

Web usability, czyli użyteczność strony internetowej - testy, badania

Web Usability - użyteczność strony internetowejZajmując się przygotowywaniem stron internetowych, powinno się zwracać szczególną uwagę na jej użyteczność (web usability), co związane jest przede wszystkim z tym, że powinna być ona być czytelna, przejrzysta, łatwa w obsłudze, zachęcająca odwiedzających do podjęcia interakcji.

Więcej…